©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Podcasty
  • Od 26 marca na US kursy języka polskiego dla osób z Ukrainy

Od 26 marca ruszają kursy języka polskiego dla osób z Ukrainy

25 marca 2022 | Paulina Zaremba

Wysłuchaj rozmowy z dr Agnieszką SzlachtąOd 26 marca do czerwca trwać będą kursy nauki języka polskiego jako obcego organizowane przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnikami będą osoby, które przybyły do nas z Ukrainy.

Do tej pory koordynatorzy akcji dostali ponad 1400 zgłoszeń. Ten rodzaj pomocy uchodźcom spotkał się również z zainteresowaniem studentów i wykładowców, którzy w ten sposób chcą wesprzeć Ukraińców. Umiejętność komunikowania się w języku polskim pozwoli podjąć im pracę lub kontynuować naukę w naszym kraju.

O przebiegu warsztatów szkoleniowych dla studentów filologii oraz szczegółach związanych z organizacją przedsięwzięcia mówi dr Agnieszka Szlachta, koordynatorka kursów nauki języka polskiego dla osób z Ukrainy.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry