©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Zespół NiUS Radia

dr Konrad Wojtyła

Dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US. Literaturoznawca, wykładowca akademicki, dziennikarz, publicysta, krytyk literacki i poeta. Ukończył filologię polską z dziennikarstwem na Uniwersytecie Zielonogórskim. Doktorat obronił w Instytucie Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1998 roku związany z Polskim Radiem. W 2015 roku został “Dziennikarzem Roku” Pomorza Zachodniego. Wydał 9 książek. Wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka.

Paulina Zaremba

Z wykształcenia krytyk i publicysta kulturalny oraz logistyk mediów. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku „Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna” oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Logistyka i administrowanie w mediach”. Przez kilka lata związana z Polskim Radiem Szczecin, z którym wciąż współpracuje. Autorka reportaży i materiałów kulturalnych, wydawca magazynu interwencyjnego. 


Filip Sejbuk

Studiuje diagnostykę sportową na Wydziale Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie trudno się domyślić, że jego największą pasją jest sport. Od 12 lat trenuje tenisa ziemnego i posiada upewnienia instruktora. W wolnych chwilach bacznie obserwuje świat motoryzacji. Przewodniczący Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. Aktynie działa też w kilku innych organach naszej Uczelni, między innymi w zarządzie AZS.

Ewelina Szymańska

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z reguły nie lubi pisać o sobie. Jak zapewnia, jest nieuciszonym tkaczem słów oraz osobą, która tworzy w natchnieniu. Pisanie jest dla niej czymś więcej niż tekstem czy sztuką. To tworzenie świata, który kryje różne tajemnice. Tym, co ją najbardziej pociąga w literaturze jest poznawanie i odkrywanie. Pisząc przelewa na papier to, co czuje i to, co myśli, dzięki czemu ujawnia tę część siebie, która na co dzień kryje się gdzieś głęboko w środku. Lubi czytać książki, bywa, że wciąga ją – nawet na cały dzień – dobra gra. Interesuję się również piłką nożną i muzyką, szczególnie polskim rapem, choć nie tylko, ponieważ ostatnio daje sięponieść muzyce filmowej. 

Joanna Oleba

Studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jak twierdzi, studia to nie tylko czas nauki, ale też samorozwoju. Postanowiła więc rozwijać się. To otwarta, zaangażowana i ciekawska osoba, która szuka dla siebie miejsca w świecie. W wolnej chwili ogląda seriale i filmy, potem żywo o nich dyskutuje. Lubi ludzi i rozmowy z nimi, zwłaszcza wtedy, gdy odkrywa to, co dotąd było jej obce. Fanka muzyki, która potrafi z pamięci wyrecytować wszystkie swoje ulubione piosenki. 

Nadia Spitsyna

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Jej największą pasją jest sztuka, a szczególnie – rysunek. Mówi, że obrazy odzwierciedlają jej emocje. Nie używa programów komputerowych, rysuje używając tradycyjnych metod (papier/płótno, ołówek/farby). W czasie wolnym od studiów i projektów interesuje się psychologią, ponieważ bardzo lubi obserwować ludzi i ich emocje.

Andre Rischebode

Andre Rischebode – student III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Człowiek, który uwielbia poznawać nowych ludzi oraz rozmawiać na każdy możliwy temat. Jego największym marzeniem jest odwiedzenie każdego kraju na świecie. Wolne chwile poświęca na granie w gry ze znajomymi lub zagłębianie się w książki oraz filmy SF.

Maurycy Gawriłow

Maurycy Gawriłow – student II roku Informatyki w Biznesie na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. E-sport to dyscyplina, w której czuje się jak ryba w wodzie, ale docenia i praktykuje również klasyki pokroju szachów czy brydża. Z tego też powodu od 2021 roku jest uczestnikiem AZS w sekcji Brydża i Szachów. Przyświeca mu motto: „Per aspera ad astra”.

Mateusz Iżakowski

dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Radio Plus Gryfice. Po kilku latach przeniósł się do Szczecina, gdzie był reporterem ogólnopolskiej sieci Eska i Eska Rock. Ponadto pracował w szczecińskim oddziale TVP i Twoim Radiu w Stargardzie. Do niedawna był producentem koncertów organizowanych w GOKSiR w Przecławiu. Obecnie przygotowuje i prowadzi wiadomości w telewizji internetowej Kołbaskowo.TV, ale jego głównym zajęciem jest praca NiUS Radiu, gdzie prowadzi poranne i popołudniowe pasmo oraz przygotowuje artykuły na portal www.niusradio.pl.

Tymoteusz Chrobok
Tymoteusz Chrobok – student III roku I stopnia Managementu Instytucji Publicznych i Public Relations na Uniwersytecie Szczecińskim. Jego codzienność absorbują studia i pisanie licencjatu. W wolnych chwilach lubi się jednak samorealizować. Stara się odrzucić wewnętrznego lenia zarówno u siebie, jak i u innych – choć zwykle bywa przy tym cichym narratorem. Fanpodcastingu, mediów i metodyki Lean Management.
Błażej Szymański
Błażej Szymański – student II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat muzyki ciężkiej, sportu oraz literatury. W wolnych chwilach zajęty tworzeniem własnych materiałów muzycznych, bieganiem po parkach i lasach lub zamawianiem kolejnych czarnych płyt do swojej kolekcji.
Krystian Szarszewski
Krystian Szarszewski – studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na II roku. Pasjonuje go piłka nożna, grafika komputerowa, media społecznościowe oraz dziennikarstwo sportowe. Na co dzień, oprócz studiowania, doskonale łączy swoje pasje – zawodowo zajmuje się projektowaniem grafik o tematyce sportowej. Od lata 2020 tworzy projekt „Regista”, gdzie – wraz z dwoma kompanami – spełnia swoje pasje w obszarze grafiki sportowej oraz mediów. Współpracuje m.in. z redakcjami sportowymi, klubami piłkarskimi i producentami odzieży sportowej. Chce cały czas się rozwijać i unowocześniać działanie w sferze swoich zainteresowań. Jest osobą, dla której humor prawie nie ma granic. Kibicuje Pogoni Szczecin oraz Chelsea FC.
Joanna Michalska

Joanna Michalska - studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim, tegoroczna stypendystka Rektora. W wolnym czasie uwielbia podróżować i zwiedzać świat. Miłośniczka muzyki, literatury oraz języków obcych.

Mateusz Baranowski

student II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej US. Od najmłodszych lat grał w piłkę nożną, ale teżuprawiał inne dyscypliny sportu. Obecnie związany z social mediami, dziennikarstwem i modelingiem. Większość czasu spędza na zdobywaniu doświadczenia zarówno w marketingu jak i dziennikarstwie, czyli w zawodach z którymi wiąże swoją przyszłość.

Michał Wierzbicki

student III roku Economics and IT Applications US. Większość jego życia zajmuje piłka nożna, zarówno z perspektywy kibica, jak zawodnika. Hobbystycznie zajmuje się także fotografią uliczną i motoryzacyjną. Większość czasu poświęca na pisanie licencjatu oraz samorealizacjanie tylko w zakresie fotografii i sportu, ale także social mediów. 

Sara Drożdżyńska

studentka 5 roku Psychologii Zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W psychologii najwięcej uwagi poświęca zasobom oraz ich wpływowi na utrzymanie szeroko pojętego „zdrowia” oraz pracy jednostki pod wpływem stresu. Za sekret sukcesu uważa holistyczne podejście do ciała, umysłu i duszy. W myśl hasła „bój się i rób”, w wolnym czasie odkrywa granice swoich możliwości w różnych formach aktywności fizycznej. 

Oliwer Jakubowicz

student II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat muzyki ciężkiej, progresywnej oraz filmowej. Nie rozstaje się ze słuchawkami, aby codzienna rutyna nie została naruszona. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem muzyki, patrzeniem w gwiazdy oraz głaskaniem kotów.

Dr hab. Adam Stecyk, prof. US

Wykładowca akademicki, podróżnik, amator kina, historii, heavy metalu, Jacka Kaczmarskiego i gier planszowych. Od 1992 roku związany z Uniwersytetem Szczecińskim, gdzie osiągał kolejne etapy rozwoju naukowego (doktorat 2003, habilitacja 2017). Autor ponad 130 publikacji naukowych dotyczących wykorzystania szeroko rozumianych technologii informacyjno-komunikacyjnych w ekonomii, zarządzaniu, edukacji, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarce przestrzennej. Odbył ponad 30 pozaeuropejskich podróży z plecakiem, odwiedzając 90 państw. Wielki fan polskiej szkoły filmowej oraz kina gatunkowego.  

Dr hab. Sławomir Franek, prof. US

Kierownik Katedry Finansów i Bankowości. Z Uniwersytetem Szczecińskim związany od 1991 roku; najpierw jako student, a później jako pracownik badawczo-dydaktyczny. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych, bankowości, polityki pieniężnej i rynków finansowych. Pracował w sektorze bankowym, był Doradcą Ekonomicznym Marszałka Sejmu i Szefem Gabinetu Ministra Finansów. Jest autorem ekspertyz budżetowych dla Biura Analiz Sejmowych, współpracował z wieloma instytucjami sektora finansów publicznych, w tym: Najwyższą Izbą Kontroli, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Finansów. Kierował projektami badawczymi w ramach konkursów Narodowego Banku Polskiego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2017 roku jest członkiem Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. Odznaczony Medalem Edukacji Narodowej.


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry