©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Zespół NiUS Radia

dr Konrad Wojtyła

Dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US. Literaturoznawca, wykładowca akademicki, dziennikarz, publicysta, krytyk literacki i poeta. Ukończył filologię polską z dziennikarstwem na Uniwersytecie Zielonogórskim. Doktorat obronił w Instytucie Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1998 roku związany z mediami. W 2015 roku został "Dziennikarzem Roku" Pomorza Zachodniego. Wydał 10 książek. Wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka.

Mateusz Iżakowski

Dziennikarz i prezenter radiowy. Swoją drogę dziennikarską rozpoczął w 2008 roku. Pracował w takich stacjach jak Radio Plus, Vox FM, Eska, Eska Rock, WAWA.  Podczas pandemii Covid-19 był rzecznikiem prasowym Szpitala Zakaźnego w Szczecinie. 


Błażej Szymański
Błażej Szymański – absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat muzyki ciężkiej, sportu oraz literatury. W wolnych chwilach zajęty tworzeniem własnych materiałów muzycznych, bieganiem po parkach i lasach lub zamawianiem kolejnych czarnych płyt do swojej kolekcji.
Joanna Michalska

Joanna Michalska - absolwentka kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Szczecińskim, tegoroczna stypendystka Rektora. Aktualnie studentka studiów magisterskich Dziennikarstwa i Zarządzania Mediami. W wolnym czasie uwielbia podróżować i zwiedzać świat. Miłośniczka muzyki, literatury oraz języków obcych.

Adam Jamróz

Adam Jamróz - absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i UAM w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalności Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzaniew Sporcie. Sport i muzyka to jego dwie życiowe pasje. Dlatego w czerwcu 2022 roku ukończył również studia na szczecińskiej Akademii Sztuki w klasie fletu poprzecznego. Prowadzi audycje "W biegu historii" i "Parastory". Adam na co dzień jest osobą niewidomą. Jednak brak wzroku dla niego to nie koniec świata, o czym opowiada w swojej audycji „Nie widzę przeszkód”. Takie też jest jego motto życiowe.

 

dr Mirosława Rudyk

wykładowca akademicki Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im.  Iwana  Franki we Lwowie, dziennikarz, literaturoznawca. Stopień naukowy PhD – kandydat nauk komunikacji społecznej uzyskany w 2016 roku na Ukrainie. Autorka ponad 50 publikacji naukowych dotyczących dziennikarstwa, blogów, mediów społecznościowych i komunikacii społecznej. Chętnie podzieli się swoją wiedzą ze słuchaczami NiUS Radia, ponieważ zawsze marzyła o pracy przed mikrofonem. Z Uniwersytetem Szczecińskim wiąże swoją przyszłość i kolejne etapy rozwoju naukowego. Jej największą pasją jest poezja, bo uważa, że to jest skarb dla duszy. 

Tomasz Skierczyński
Tomek Skierczyński jest wokalistą, twórcą muzyki i tekstów piosenek, kompozytorem i muzycznym copywriter'em; Założycielem i liderem zespołów: Time To Express, Chłopiec z Zabawkami oraz Fading Leaves. To autor, twórca i rzemieślnik w jednej osobie. Czerpie z własnej kreatywności, w swojej codziennej pracy wykorzystuję własny talent, nieustannie kształtując go od przeszło 25 lat w warunkach scenicznych, studyjnych, zza tzw. „kulis”, w pracy kreatywnej, znad długopisu, jak również typowo biurowej. W ciągu tej artystycznej praktyki pracował m.in. jako: singer-songwriter, doradca zawodowy oraz szkoleniowiec, fotograf i grafik komputerowy, copywriter, handlowiec, pracownik administracji i instytucji kultury, kierownik kina i koordynator wydarzeń artystycznych. Współtworzył telewizję internetową oraz radio.

dr hab. Adam Stecyk, prof. US

Wykładowca akademicki, podróżnik, amator kina, historii, heavy metalu, Jacka Kaczmarskiego i gier planszowych. Od 1992 roku związany z Uniwersytetem Szczecińskim, gdzie osiągał kolejne etapy rozwoju naukowego (doktorat 2003, habilitacja 2017). Autor ponad 130 publikacji naukowych dotyczących wykorzystania szeroko rozumianych technologii informacyjno-komunikacyjnych w ekonomii, zarządzaniu, edukacji, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarce przestrzennej. Odbył ponad 30 pozaeuropejskich podróży z plecakiem, odwiedzając 90 państw. Wielki fan polskiej szkoły filmowej oraz kina gatunkowego.  

dr hab. Sławomir Franek, prof. US

Kierownik Katedry Finansów i Bankowości. Z Uniwersytetem Szczecińskim związany od 1991 roku; najpierw jako student, a później jako pracownik badawczo-dydaktyczny. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych, bankowości, polityki pieniężnej i rynków finansowych. Pracował w sektorze bankowym, był Doradcą Ekonomicznym Marszałka Sejmu i Szefem Gabinetu Ministra Finansów. Jest autorem ekspertyz budżetowych dla Biura Analiz Sejmowych, współpracował z wieloma instytucjami sektora finansów publicznych, w tym: Najwyższą Izbą Kontroli, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Finansów. Kierował projektami badawczymi w ramach konkursów NBP oraz MNiSW. Od 2017 roku jest członkiem Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. Odznaczony Medalem Edukacji Narodowej.

dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US

Dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof.US, wykładowca akademicki, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, Kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej, Członek Zespołu Pedagogiki Specjalnej przy KNP PAN. Autorka wielu prac poświęconych jakości życia osób z niepełnosprawnością. Współpracuje z wieloma instytucjami o zasięgu lokalnym i krajowym działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Miłośniczka podroży, rock and rolla, Leonarda Cohena, Davida Bowie i owoców morza. Lubi zagłębić się w prozie Gabriela Garci Ma'rqueza, Michela Houellebecqa, Haruki Murakamiego i Olgi Tokarczuk. W NiUS Radiu prowadzi wraz z Adamem Jamrozem podcast "Pokręcone widoki".

Grzegorz Tyliszczak

Pracownik Akademickiego Biura Karier US. Absolwent stosunków międzynarodowych oraz ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Miłośnik kultury Japonii i gier fabularnych. Swoje pasje kontynuuje działając w stowarzyszeniach Szczeciński Klub Azji i Topory. Wielokrotny prelegent podczas festiwali fantastyki i popkultury azjatyckiej.

dr Katarzyna Kazojć

Katarzyna Kazojć - doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Zarządzania Przedsiębiorstwem na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz jako koordynator obszaru rozwoju w Uniwersyteckim Zespole Wsparcia i RozwojuJest opiekunem Koła Naukowego Biznes Innowacje Networking i pomysłodawczynią Plebiscytu Równa Firma dla firm społecznie odpowiedzialnych w województwie zachodniopomorskim, w którym od 2013 r. pełni funkcję Przewodniczącej Kapituły Plebiscytu. Od 2018 r. organizuje również Plebiscyt Menedżer Roku. Prezeska Fundacji oraz spółki medycznej, certyfikowany tutor, doradca ekonomiczny, autorka strategii, analiz, ekspertyz i raportów dla przedsiębiorstw, szpitali i innych organizacji, a także publikacji naukowych w obszarze innowacji, CSR, zarządzania, ekonomii. W NiUS Radiu prowadząca podcast "Biznesowy Przewodnik".


Redakcja Studencka

Beniamin Kubiak

Hej, na imię mam Beniamin i studiuję na Uniwersytecie Szczecińskim. Interesuje się naukami humanistycznymi i poznawaniem języków obcych. Na pasmach NiUS Radia chcę się dzielić z Wami moimi pasjami. Będę opowiadał o sprawach górnolotnych jak filozofia, ale będę też schodził mocno na ziemię, rozmawiając z przedstawicielami Uczelni o edukacji i rozwoju. Postaram się tworzyć audycje miłe w odsłuchu, aby każdy zainteresowany mógł wyciągnąć z nich coś dla siebie.

Paulina Mazur

Paulina Mazur - obecnie jest na finiszu studiów psychologicznych oraz pracuje w firmie szkoleniowej. Aktywnie angażuje się w działania pomocowe i promujące zdrowie psychiczne. W wolnym czasie próbuje czytać więcej książek, co wychodzi jej z różnym skutkiem, uprawia sport, gdyż ból pleców za bardzo zaczął jej doskwierać.

Wiktoria Rybicka

Wiktoria Rybicka - studentka kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Szczecińskim. W wolnym czasie lubi słuchać podcastów kryminalnych oraz czytać książki, oglądać filmy dokumentalne, podróżować a dodatkowo uczyć się języka hiszpańskiego.

Wiktoria Jachira

Wiktoria Jachira - studentka piątego roku psychologii na Uniwersytecie Szczecińskim, zaangażowana w działania koła psychologicznego Inter Verba. Na co dzień rozwija swoje pasje w zakresie kuchni roślinnej oraz dietetyki.

Mateusz Borowiec

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, prowadzący audycji „Piłka po studencku” założyciel redakcji „Mundial po studencku” oraz zagorzały fan FC Barcelony. Ekspert tematyki ligi hiszpańskiej oraz piłki nożnej europejskiej.

Michał Białobrzeski

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, pasjonat piłki nożnej były zawodnik Pogoni Szczecin, kibic PSG i AC Milanu oraz fan ekstraklasy. Jeden z współprowadzących audycji „Piłka po studencku” . Członek redakcji „Mundial po studencku”

Julia Rębacz

Julia Rębacz - Jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim oraz zagorzałą fanką Pogoni Szczecin. Moja pasja do futbolu nie tylko objawia się w gorących dopingowych emocjach na trybunach, ale także w relacjonowaniu ich meczów. Oprócz tego, moje zainteresowania obejmują grafikę komputerową, podróże oraz świat gier komputerowych. Mój domowy zegar bije pod znakiem Szczecina, co czyni mnie dumna mieszkanką tego pięknego miasta nad Odrą. Przekładając moje pasje na praktykę, staram się tworzyć treści, które nie tylko inspirują, ale także angażują. Czy to przez relacje z boiska, kreatywne projekty graficzne czy opowieści z podróży, zawsze stawiam na jakość i autentyczność.

Hanna Lubowicka

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Miłośniczka kulinariów, mody, podróży i ładnych rzeczy. W wolnych chwilach uwielbia gotować, piec i recenzować restauracje. A kiedy akurat nie je, planuje wyjazdy, odwiedza nowe miejsca, pochłania ciekawostki na różne tematy i rozwija swoje social media.

Kacper Wróbel

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jego największą pasją jest piłka nożna, o której mógłby rozmawiać całymi dniami. Specjalizuje się w lidze angielskiej, hiszpańskiej oraz włoskiej. Zawodnik niemieckiej FC Husarii Schwedt oraz zagorzały kibic Realu Madryt i Pogoni Szczecin. W wolnych chwilach, gdy akurat nie ogląda meczów i sam nie uprawia sportu, spędza czas przy konsoli, planuje kolejne tatuaże, bądź śledzi nowinki ze świata polskiego rapu. 

Aleksander Nowakowski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Kocha sport, a w szczególności piłkę nożną, którą trenuję od dziecka. Poza futbolem pochłania go dobre kino i muzyka, głównie rap.

Alicja Śmiglicka

Studentka drugiego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od rana do wieczora towarzyszy jej muzyka, bez której nie wyobraża sobie życia. Wielbicielka książek, a w szczególności reportaży. To właśnie one przenoszą ją w świat historii w sposób niezwykle autentyczny i emocjonujący. Poza tym, jest fanką motoryzacji. Nie wyobraża sobie dnia także bez dobrej kawy i pysznego jedzenia, które są zawsze doskonałą okazją do spotkania i spędzania czasu z bliskimi.

Współpracowali z nami:

Julia Pilecka
Nadia Spitsyna
Krystian Szarszewski
Tymotuesz Chrobok
Sara Drożdżyńska
Michał Wierzbicki
Mateusz Baranowski
Andre Rischebode
Joanna Oleba
Ewelina Szymańska
Oliver Jakubowicz

NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry