©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Zespół NiUS Radia

dr Konrad Wojtyła

Dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US. Literaturoznawca, wykładowca akademicki, dziennikarz, publicysta, krytyk literacki i poeta. Ukończył filologię polską z dziennikarstwem na Uniwersytecie Zielonogórskim. Doktorat obronił w Instytucie Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1998 roku związany z mediami. W 2015 roku został "Dziennikarzem Roku" Pomorza Zachodniego. Wydał 10 książek. Wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka.

Mateusz Iżakowski

Dziennikarz i prezenter radiowy. Swoją drogę dziennikarską rozpoczął w 2008 roku. Pracował w takich stacjach jak Radio Plus, Vox FM, Eska, Eska Rock, WAWA.  Podczas pandemii Covid-19 był rzecznikiem prasowym Szpitala Zakaźnego w Szczecinie. Ponadto, to także konferansjer i producent koncertów. 


Błażej Szymański
Błażej Szymański – absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat muzyki ciężkiej, sportu oraz literatury. W wolnych chwilach zajęty tworzeniem własnych materiałów muzycznych, bieganiem po parkach i lasach lub zamawianiem kolejnych czarnych płyt do swojej kolekcji.
Adam Jamróz

Adam Jamróz - absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i UAM w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalności Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzaniew Sporcie. Sport i muzyka to jego dwie życiowe pasje. Dlatego w czerwcu 2022 roku ukończył również studia na szczecińskiej Akademii Sztuki w klasie fletu poprzecznego. Prowadzi audycje "W biegu historii" i "Parastory". Adam na co dzień jest osobą niewidomą. Jednak brak wzroku dla niego to nie koniec świata, o czym opowiada w swojej audycji „Nie widzę przeszkód”. Takie też jest jego motto życiowe.

 

Joanna Michalska

Joanna Michalska - absolwentka kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Szczecińskim, tegoroczna stypendystka Rektora. Aktualnie studentka studiów magisterskich Dziennikarstwa i Zarządzania Mediami. W wolnym czasie uwielbia podróżować i zwiedzać świat. Miłośniczka muzyki, literatury oraz języków obcych.

dr Mirosława Rudyk

wykładowca akademicki Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im.  Iwana  Franki we Lwowie, dziennikarz, literaturoznawca. Stopień naukowy PhD – kandydat nauk komunikacji społecznej uzyskany w 2016 roku na Ukrainie. Autorka ponad 50 publikacji naukowych dotyczących dziennikarstwa, blogów, mediów społecznościowych i komunikacii społecznej. Chętnie podzieli się swoją wiedzą ze słuchaczami NiUS Radia, ponieważ zawsze marzyła o pracy przed mikrofonem. Z Uniwersytetem Szczecińskim wiąże swoją przyszłość i kolejne etapy rozwoju naukowego. Jej największą pasją jest poezja, bo uważa, że to jest skarb dla duszy. 

Paulina Zaremba

Z wykształcenia krytyk i publicysta kulturalny oraz logistyk mediów. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku „Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna” oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Logistyka i administrowanie w mediach”. Przez kilka lata związana z Polskim Radiem Szczecin, z którym wciąż współpracuje. Autorka reportaży i materiałów kulturalnych, wydawca magazynu interwencyjnego. 


Dr hab. Adam Stecyk, prof. US

Wykładowca akademicki, podróżnik, amator kina, historii, heavy metalu, Jacka Kaczmarskiego i gier planszowych. Od 1992 roku związany z Uniwersytetem Szczecińskim, gdzie osiągał kolejne etapy rozwoju naukowego (doktorat 2003, habilitacja 2017). Autor ponad 130 publikacji naukowych dotyczących wykorzystania szeroko rozumianych technologii informacyjno-komunikacyjnych w ekonomii, zarządzaniu, edukacji, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarce przestrzennej. Odbył ponad 30 pozaeuropejskich podróży z plecakiem, odwiedzając 90 państw. Wielki fan polskiej szkoły filmowej oraz kina gatunkowego.  

Dr hab. Sławomir Franek, prof. US

Kierownik Katedry Finansów i Bankowości. Z Uniwersytetem Szczecińskim związany od 1991 roku; najpierw jako student, a później jako pracownik badawczo-dydaktyczny. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych, bankowości, polityki pieniężnej i rynków finansowych. Pracował w sektorze bankowym, był Doradcą Ekonomicznym Marszałka Sejmu i Szefem Gabinetu Ministra Finansów. Jest autorem ekspertyz budżetowych dla Biura Analiz Sejmowych, współpracował z wieloma instytucjami sektora finansów publicznych, w tym: Najwyższą Izbą Kontroli, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Finansów. Kierował projektami badawczymi w ramach konkursów NBP oraz MNiSW. Od 2017 roku jest członkiem Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. Odznaczony Medalem Edukacji Narodowej.


dr Katarzyna Kazojć

Katarzyna Kazojć - doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Zarządzania Przedsiębiorstwem na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz jako koordynator obszaru rozwoju w Uniwersyteckim Zespole Wsparcia i Rozwoju. Jest opiekunem Koła Naukowego Biznes Innowacje Networking i pomysłodawczynią Plebiscytu Równa Firma dla firm społecznie odpowiedzialnych w województwie zachodniopomorskim, w którym od 2013 r. pełni funkcję Przewodniczącej Kapituły Plebiscytu. Od 2018 r. organizuje również Plebiscyt Menedżer Roku. Prezeska Fundacji oraz spółki medycznej, certyfikowany tutor, doradca ekonomiczny, autorka strategii, analiz, ekspertyz i raportów dla przedsiębiorstw, szpitali i innych organizacji, a także publikacji naukowych w obszarze innowacji, CSR, zarządzania, ekonomii. W NiUS Radiu prowadząca podcast "Biznesowy Przewodnik".

 

 

dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof.US

dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof.US, wykładowca akademicki, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, Kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej, Członek Zespołu Pedagogiki Specjalnej przy KNP PAN. Autorka wielu prac poświęconych jakości życia osób z niepełnosprawnością. Współpracuje z wieloma instytucjami o zasięgu lokalnym i krajowym działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Miłośniczka podroży, rock and rolla, Leonarda Cohena, Davida Bowie i owoców morza. Lubi zagłębić się w prozie Gabriela Garci Ma'rqueza, Michela Houellebecqa, Haruki Murakamiego i Olgi Tokarczuk. W NiUS Radiu prowadzi wraz z Adamem Jamrozem podcast "Pokręcone widoki".

Współpracowali z nami:

Julia Pilecka
Nadia Spitsyna
Krystian Szarszewski
Tymotuesz Chrobok
Sara Drożdżyńska
Michał Wierzbicki
Mateusz Baranowski
Andre Rischebode
Joanna Oleba
Ewelina Szymańska
Oliver Jakubowicz

NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry