©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Zespół NiUS Radia

dr Konrad Wojtyła

Dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US. Literaturoznawca, wykładowca akademicki, dziennikarz, publicysta, krytyk literacki i poeta. Ukończył filologię polską z dziennikarstwem na Uniwersytecie Zielonogórskim. Doktorat obronił w Instytucie Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1998 roku związany z mediami. W 2015 roku został "Dziennikarzem Roku" Pomorza Zachodniego. Wydał 10 książek. Wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka.

Paulina Zaremba

Z wykształcenia krytyk i publicysta kulturalny oraz logistyk mediów. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku „Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna” oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Logistyka i administrowanie w mediach”. Przez kilka lata związana z Polskim Radiem Szczecin, z którym wciąż współpracuje. Autorka reportaży i materiałów kulturalnych, wydawca magazynu interwencyjnego. 


dr Mirosława Rudyk

wykładowca akademicki Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im.  Iwana  Franki we Lwowie, dziennikarz, literaturoznawca. Stopień naukowy PhD – kandydat nauk komunikacji społecznej uzyskany w 2016 roku na Ukrainie. Autorka ponad 50 publikacji naukowych dotyczących dziennikarstwa, blogów, mediów społecznościowych i komunikacii społecznej. Chętnie podzieli się swoją wiedzą ze słuchaczami NiUS Radia, ponieważ zawsze marzyła o pracy przed mikrofonem. Z Uniwersytetem Szczecińskim wiąże swoją przyszłość i kolejne etapy rozwoju naukowego. Jej największą pasją jest poezja, bo uważa, że to jest skarb dla duszy. 

Adam Jamróz

Adam Jamróz - absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i UAM w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalności Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzaniew Sporcie. Sport i muzyka to jego dwie życiowe pasje. Dlatego w czerwcu 2022 roku ukończył również studia na szczecińskiej Akademii Sztuki w klasie fletu poprzecznego. Prowadzi audycje "W biegu historii" i "Parastory". Adam na co dzień jest osobą niewidomą. Jednak brak wzroku dla niego to nie koniec świata, o czym opowiada w swojej audycji „Nie widzę przeszkód”. Takie też jest jego motto życiowe.

 

Mateusz Iżakowski

dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Radio Plus Gryfice. Po kilku latach przeniósł się do Szczecina, gdzie był reporterem ogólnopolskiej sieci Eska i Eska Rock. Ponadto pracował w szczecińskim oddziale TVP i Twoim Radiu w Stargardzie. Do niedawna był producentem koncertów organizowanych w GOKSiR w Przecławiu. Obecnie przygotowuje i prowadzi wiadomości w telewizji internetowej Kołbaskowo.TV, ale jego głównym zajęciem jest praca NiUS Radiu, gdzie prowadzi poranne i popołudniowe pasmo oraz przygotowuje artykuły na portal www.niusradio.pl.

Błażej Szymański
Błażej Szymański – student II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Pasjonat muzyki ciężkiej, sportu oraz literatury. W wolnych chwilach zajęty tworzeniem własnych materiałów muzycznych, bieganiem po parkach i lasach lub zamawianiem kolejnych czarnych płyt do swojej kolekcji.
Joanna Michalska

Joanna Michalska - studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim, tegoroczna stypendystka Rektora. W wolnym czasie uwielbia podróżować i zwiedzać świat. Miłośniczka muzyki, literatury oraz języków obcych.

Dr hab. Adam Stecyk, prof. US

Wykładowca akademicki, podróżnik, amator kina, historii, heavy metalu, Jacka Kaczmarskiego i gier planszowych. Od 1992 roku związany z Uniwersytetem Szczecińskim, gdzie osiągał kolejne etapy rozwoju naukowego (doktorat 2003, habilitacja 2017). Autor ponad 130 publikacji naukowych dotyczących wykorzystania szeroko rozumianych technologii informacyjno-komunikacyjnych w ekonomii, zarządzaniu, edukacji, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarce przestrzennej. Odbył ponad 30 pozaeuropejskich podróży z plecakiem, odwiedzając 90 państw. Wielki fan polskiej szkoły filmowej oraz kina gatunkowego.  

Dr hab. Sławomir Franek, prof. US

Kierownik Katedry Finansów i Bankowości. Z Uniwersytetem Szczecińskim związany od 1991 roku; najpierw jako student, a później jako pracownik badawczo-dydaktyczny. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych, bankowości, polityki pieniężnej i rynków finansowych. Pracował w sektorze bankowym, był Doradcą Ekonomicznym Marszałka Sejmu i Szefem Gabinetu Ministra Finansów. Jest autorem ekspertyz budżetowych dla Biura Analiz Sejmowych, współpracował z wieloma instytucjami sektora finansów publicznych, w tym: Najwyższą Izbą Kontroli, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Finansów. Kierował projektami badawczymi w ramach konkursów NBP oraz MNiSW. Od 2017 roku jest członkiem Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. Odznaczony Medalem Edukacji Narodowej.

Współpracowali z nami:

Julia Pilecka
Nadia Spitsyna
Krystian Szarszewski
Tymotuesz Chrobok
Sara Drożdżyńska
Michał Wierzbicki
Mateusz Baranowski
Andre Rischebode
Joanna Oleba
Ewelina Szymańska
Oliver Jakubowicz

NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry