©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

"K2. Rozmowy na szczycie", odc. 8

15 lutego 2022 | NiUS Radio

Wysłuchaj podcastu



Za nami kolejna edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, a co za tym idzie kolejna ewaluacja, w której eksperci z US w drobiazgowy sposób podsumowali ubiegłoroczny proces.

Raport analizuje m.in. ocenę SBO przez mieszkańców głosujących w procesie, zespoły społeczne, czy projektodawców. Badacze analizują również wiek, formy zaangażowania poszczególnych grup oraz czynniki pozytywnie i negatywnie oceniane przez biorących udział w badaniu.

- W roku 2021 powtórnie musieliśmy zmierzyć się z ograniczeniami realizacji socjologicznych badań ewaluacyjnych, wynikającymi z obostrzeń związanych z pandemią – podsumowują autorzy raportu. - Wywiady grupowe zostały przeprowadzone za pośrednictwem sprawdzonych w poprzedniej edycji platform wideokonferencyjnych. Ankiety zbierano w formie zdalnej za pośrednictwem linku dołączanego do wiadomości e-mail oraz strony internetowej. Link ten prowadził do kwestionariusza przygotowanego w specjalistycznym programie do zbierania danych za pośrednictwem Internetu. Prace zespołu badawczego wymusiły zachowanie dystansu społecznego i ograniczyły pracę do możliwości konsultacji w ograniczeniu sanitarnym (w tym konsultacji zdalnych).

Raport ewaluacyjny jest corocznym dokumentem podsumowującym kolejne edycje SBO. Uwagi oraz wnioski mieszkańców w nim zawarte są  cenną wskazówką do planowania kolejnych działań związanych z projektem.

Raport opracował  zespół w składzie:

  • dr Robert Bartłomiejski (Instytut Socjologii US) – kierownik projektu
  • dr hab. Arkadiusz Kołodziej (Instytut Socjologii US)
  • dr hab. Maciej Kowalewski, prof. US (Instytut Socjologii US
  • dr Włodzimierz Durka (Instytut Socjologii US)
  • dr Dorota Kowalewska (Instytut Nauk o Polityce i o Bezpieczeństwie US)

Gośćmi dra Konrady Wojtyły są: dr hab. Maciej Kowalewski, prof. US - dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr Robert Bartłomiejski.



NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry