©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Uczelnia
  • II Ogólnopolska Konferencja Naukowa - "O kształceniu prawników – między tradycją a innowacyjnością"

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa - "O kształceniu prawników – między tradycją a innowacyjnością"

17 Stycznia 2022 | www.usz.edu.pl
www.usz.edu.pl

Jak współcześnie kształcić prawników, jakie narzędzia wykorzystywać, co z tradycji  kształcenia zachować, a z czego zrezygnować? - m.in. te kwestie będą poruszane na konferencji pt. "O kształceniu prawników – między tradycją a innowacyjnością", która odbędzie się 19 stycznia 2022 roku w formule zdalnej.

Wydarzenie jest kontynuacją Konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji US 27 stycznia 2021 roku. Wówczas wiodące zagadnienie brzmiało diagnoza i wyzwania. Organizatorzy chcą rozważyć, które elementy tradycji kształcenia prawników powinniśmy współcześnie utrzymać i kontynuować, a od których powinniśmy odstąpić na rzecz innowacyjnych rozwiązań.

Wydaje się, że warto jeszcze raz zastanowić się nad specyfiką potrzeb współczesnej młodzieży akademickiej, której solenny obowiązek wykształcenia spoczywa na naszych barkach. Organizatorzy już po raz drugi zamierzają stworzyć przestrzeń do dyskusji o współczesnych problemach dotyczących kształcenia prawników na uczelniach wyższych w Polsce. Tym razem proponujemy, aby rozważyć te problemy przez ustalenie zakresu tradycyjnych aspektów kształcenia, które powinny pozostać w metodologii procesu kształcenia, a które powinny ustąpić miejsca innowacyjnym rozwiązaniom.

Ważnym punktem konferencji będzie debata „Kształcenie prawników – ku tradycji czy innowacyjności”. Debatę poprowadzi dr hab. Maciej Jońca, prof. US, a zmierzą się w niej dwie drużyny, tj. drużyna prawników-praktyków, do której należą: dr hab. Mariusz Nawrocki, prof. US, adw. Bartłomiej Mużyło i r. pr. Adam Jędrzejewski oraz drużyna studentów prawa, w skład której wchodzą: Paweł Michalik, Magdalena Król i Paweł Wesner.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 18 stycznia 2022 roku. 



NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry