Propagowanie bezpiecznych zachowań, realizacja przedsięwzięć o charakterze profilaktycznym, wykłady i szkolenia oraz tworzenie wspólnych projektów medialnych (podcasty, filmy, wywiady) – to głównie założenia listu intencyjnego o współpracy między Komendą Miejską Policji w Szczecinie a Uniwersytetem Szczecińskim, również w zakresie działalności Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności.
W uroczystości, która odbyła się w studiu UNIWIZJI, udział wzięli:
Strony uzgodniły również przygotowanie cyklu spotkań studentów i kadry akademickiej z przedstawicielami Wydziałów KMP w Szczecinie, (m.in. na temat uzależnień, hejtu , agresji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i na Uczelni), wykorzystywanie wiedzy i umiejętności pracowników Uczelni na potrzeby działań edukacyjnych Policji, a także podnoszenie kompetencji medialnych policjantów poprzez warsztaty prowadzone m.in. przez kadrę Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US, w zakresie wystąpień publicznych, tworzenia treści medialnych czy znajomości prawa prasowego.
Jak powiedział prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego:
"Formalizujemy współpracę z Komendą Miejską Policji w Szczecinie w wielu obszarach, które dotyczą nie tylko nauczycieli akademickich, ale przede wszystkim studentów. To bezpieczeństwo, to ruch drogowy, to zachowanie się w określonych sytuacjach. Mnóstwo spraw, które dotyczą dnia codziennego i w których możemy być mądrzejsi, lepsi. [...] Z drugiej strony nasi nauczyciele z obszaru dziennikarstwa, z obszaru bezpieczeństwa, mogą organizować szkolenia dla policjantów, którzy również mogą podnosić swoje kwalifikacje dzięki szerokiej ofercie Uniwersytetu Szczecińskiego. Zatem współpraca z jednej strony korzystna dla obu stron, a z drugiej podnosząca bezpieczeństwo funkcjonowania w naszym mieście".
Insp. Piotr Makuch – Komendant Miejski Policji w Szczecinie podkreślał wagę sformalizowania współpracy między Policją i Uczelnią:
„Podpisanie listu intencyjnego dla nas, dla policjantów Komendy Miejskiej, dla mnie, to takie zobowiązanie deklaracji dobrej współpracy, jeżeli chodzi o nasze wspólne działanie, wspólne działanie w obszarze profilaktyki, jeżeli chodzi o prewencję kryminalną, jeżeli chodzi o takie bezpieczne postawy, nauczenie tego społeczności studenckiej, akademickiej, ale również mieszkańców naszego Szczecina, to jest podzielenie się, czy wymiana informacji na temat zagrożeń, sposobów zachowanie się właśnie w sytuacjach trudnych [...], to będą szkolenia, również szkolenia medialne w zakresie pozyskania dodatkowych umiejętności medialnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o policjantów pierwszego kontaktu, począwszy od rzeczników prasowych, a skończywszy na policjantach pełniących służbę na ulicach naszego miasta [...]".
Dr Konrad Wojtyła – dyrektor CEMiI nakreślił dotychczasowe efekty współpracy i opowiedział o planach na najbliższe miesiące.
Przypomnijmy, od pół roku współprodukujemy w NiUS Radiu podcasty Komendy Miejskiej Policji. Na portalu www.niusradio.pl znajdziecie już 14 odcinków. Wspólnie propagujemy bezpieczne zachowania i przedsięwzięcia o charakterze profilaktycznym, ale pokazujemy też, jak działają poszczególne referaty, przyglądamy się wspólnie specyfice pracy, a tym samym promujemy też zawód policjanta.
Podpisanie listu intencyjnego o współpracy moderowała Agnieszka Lizak – Kierownik Biura Komunikacji i rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Szczecińskiego.
Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone.