©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Gala PRODOK 2023

20 listopada 2023 | Agnieszka Lizak/Uniwersytet Szczeciński

Dnia 18 listopada 2023 r., w Zabrzu odbyła się Gala PRODOK 2023 - konkurs na najbardziej prodoktoranckie uczelnie w Polsce. Konkurs w tym roku trochę zmienił swoją formułę oraz zostały dodane zupełnie nowe kategorie. Z przyjemnością informujemy, że tegoroczny PRODOK okazał się zwycięski dla Uniwersytetu Szczecińskiego i innych uczelni, które dołączyły do inicjatywy Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów (ZPD).

Tym razem nagroda PRODOK została przyznana z w kategorii Dynamiczny Start za stworzenie inicjatywy Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów (ZPD).

Przypomnijmy, że do podpisania ZPD doszło 12 maja br. w Rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego, a zostało ono zainicjowane przez doktorantów US, ZUT oraz PUM. Następnie 16 czerwca podczas II Otwartego Posiedzenia Krajowej Reprezentacji Doktorantów, które również odbyła się w murach Uniwersytetu Szczecińskiego do ZPD dołączyły Politechnika Morska oraz Politechnika Koszalińska. Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów to inicjatywa, która ma na celu integrację środowiska doktorantów zachodniopomorskich uczelni, a także organizację wydarzeń naukowych i kulturalnych.

„Nie władze, nie nauczyciele, tylko doktoranci sami wymyślili inicjatywę, która świetnie wpisuje się w rozwój nauki w Polsce” – mówił podczas majowego spotkania prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

W ramach ZPD, zostało powołane Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów, które swoją siedzibę ma na Uniwersytecie Szczecińskim przy ulicy Szwoleżerów 18a. Władze Rektorskie Uniwersytetu Szczecińskiego zapewniły odpowiednią infrastrukturę do działań Porozumienia i Stowarzyszenia. Stowarzyszenie usprawnia działanie ZPD, gdyż zdobywa finansowanie, które jest przeznaczone na realizacje projektów, które zapewniają rozwój naukowy, kulturalny oraz integrację środowiska doktorantów z naszego regionu i Polski.

Nagrodę podczas Gali odebrali:

  • dr Artur Łabuz - Uniwersytet Szczeciński, Prezes Zachodniopolskiego Stowarzyszenia Doktorantów, Przewodniczący URSD US w kadencji 2019-2023 i jeden z inicjatorów podpisania Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów.
  • mgr inż. Paulina Góra - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (Przewodnicząca ZPD),
  • mgr Aleksandra Wendorf - Uniwersytet Szczeciński (Wiceprzewodnicząca ZPD),
  • lek. Barbara Gronwald - Pomorski Uniwersytet Medyczny (Członek ZPD).

Warto podkreślić, że w 2021 roku Uniwersytet Szczeciński został laureatem konkursu PRODOK 2021 na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce. W kolejnym roku nasza Uczelnia zajęła II miejsce w kategorii „Najbardziej Prodoktorancka Uczelnia w Polsce” podczas finału konkursu PRODOK 2022.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry