©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Uczelnia
  • „Interdyscyplinarne badania autobiografii. Perspektywa współhumanizmu”

„Interdyscyplinarne badania autobiografii. Perspektywa współhumanizmu”

6 czerwca 2023 | Łukasz Paluch
Grafika: Materiały Organizatora/Kaciaryna Bychak

Interdyscyplinarne Laboratorium Badań nad Chrześcijaństwem, Instytut Nauk Teologicznych US, Szkoła Doktorska US wraz z Interdyscyplinarnym Kołem Szkoły Doktorskiej US zaprasza wszystkich doktorantów i studentów do uczestnictwa w VIII Doktorancko-Studenckim Seminarium Naukowym pt. „Interdyscyplinarne badania autobiografii. Perspektywa współhumanizmu”.

Stacjonarnie:

14 czerwca 2023, godz. 16:00

Instytut Nauk Teologicznych US

ul. Pawła VI 2

On-line:

MS Teams

Gościem i ekspertem seminarium będzie pani prof. Małgorzata Czermińska. Spotkanie będzie moderował pan prof. Jerzy Madejski, pracownik naukowy Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego.

Seminarium Naukowe odbędzie się w formule hybrydowej.

Wydarzenie objęły patronatem: Wydawnictwo Universitas i NiUS Radio.

Obowiązkowe zapisy do 12 czerwca:

https://tiny.pl/cxx39

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają wiadomość potwierdzającą przyjęcie zgłoszenia oraz tekst do lektury przed seminarium wraz z nagraniem (przesłane materiały będą podejmowane podczas spotkania) oraz link do wydarzenia on-line.

Za udział w seminarium uczestnicy otrzymują imienny certyfikat.

Zapraszamy do śledzenia informacji:

https://tiny.pl/cxmcv

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Interdyscyplinarne Laboratorium Badań nad Chrześcijaństwem to wspólna inicjatywa doktorantów Szkoły Doktorskiej US i pracowników naukowych INT oraz Interdyscyplinarnego Koła Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Celem Laboratorium jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, naukowej dyskusji i wspólnego poszukiwania nowych rozwiązań w obrębie szeroko pojętych badań nad chrześcijaństwem w ujęciu interdyscyplinarnym. Do udziału w Laboratorium zapraszamy zarówno ekspertów, jak i młodych naukowców z różnych dziedzin i dyscyplin naukowych.

Seminaria Doktorancko-Studenckie w Instytucie Nauk Teologicznych US są jednym z działań w ramach Laboratorium, ich celem jest poszerzenie możliwości metodologicznych doktorantów i studentów teologii oraz innych dyscyplin naukowych, które prowadzą badania nad chrześcijaństwem. Seminaria mają formułę: spotkanie z ekspertem + konwersatorium.

W ramach Laboratorium odbyło się już seminarium naukowe z udziałem:

· p. prof. Dariusza Kosińskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. Performatywność w badaniach teologicznych;

· ks. prof. Mariusza Rosika pt. Krytyka redakcji (Redaktionsgeschichte) i elementy innych metod badań tekstu biblijnego na podstawie wybranych przykładów;

· p. prof. Jerzego Sojki pt. Interkonfesyjność jako problem metodologii teologicznej;

· p. prof. Doroty Zdunkiewicz-Jedynak pt. Nie wszyscy tak samo rozumiemy słowa O potrzebie negocjowania znaczeń wyrazów w komunikacji (religijnej);

· p. prof. Magdaleny Zowczak pt. Ścieżki homo religiosus w odczarowanym świecie. Próba rozpoznania.

· p. prof. Józefa Majewskiego pt. Tajemnice nauczania Soboru Watykańskiego II o mediach.

· ks. dr. Henryka Paprockiego pt. Stosunek religii do nauki w świetle współczesnych odkryć w dziedzinie astronomii i genetyki. Perspektywa prawosławna.



NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry