©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Uczelnia
  • Studenci i licealiści poznali tajniki pracy służb mundurowych

Studenci i licealiści poznali tajniki pracy służb mundurowych

24 maja 2023 | Michał Nakoniczewski

Dr Marta Jasińska - Koordynator zespołu kierunku prawo służb mundurowych


Fot. Piotr Zieliński i Michał Sosidko, CEMiI

23 maja na Wydziale Prawa i Administracji naszego Uniwersytetu odbył się "Dzień Prawa Służb Mundurowych". Studenci oraz licealiści mieli okazję zgłębić tajniki pracy w formacjach służb mundurowych oraz zapoznać się nową ofertą studiów.

Podczas wydarzenia na młodzież czekały liczne atrakcje, odbywały się także warsztaty i wykłady. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych formacji służb mundurowych, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i opowiedzieli o codziennej pracy, w tym o technikach kryminalistycznych i metodach łapania gangsterów. Ponadto, można było zobaczyć i bliżej poznać różne rodzaje sprzętu używanego przez służby oraz spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy, a także zmierzyć się z zagadkami w escape roomie.

"Licealiści mają szansę zapoznać się z funkcjonowaniem poszczególnych służb mundurowych, których stoiska zaprezentowane zostaną na terenie naszego wydziału, mają również szansę wziąć udział w warsztatach realizowanych przez przedstawicieli laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej policji oraz w warsztatach dotyczących cyberbezpieczeństwa oraz cyberzagrożeń" - poinformowała dr Marta Jasińska, Koordynator zespołu kierunku prawo służb mundurowych.

Była to doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak wyglądają zajęcia na kierunku prawo służb mundurowych oraz dowiedzieć się więcej o możliwościach kształcenia.

Kierunek ten obecnie realizowany jest na studiach pierwszego stopnia, ale już od najbliższego roku akademickiego rusza drugi stopień prawa służb mundurowych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji na stronie https://kandydaci.usz.edu.pl/.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry