©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Wiadomości 1/5/2023 [PL]

12 maja 2023 | Mateusz Iżakowski

Wysłuchaj wiadomości w języku polskim


1.

8 maja Uniwersytet Szczeciński rozpoczął rekrutację na studia. Na studentów, którzy chcą zdobywać wiedzę, a jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania, przygotowano 10 000 miejsc na ponad 90 kierunkach studiów, w tym 10 nowych! Naszym tegorocznym hasłem jest MOŻESZ WIĘCEJ, ponieważ na naszej Uczelni studenci mogą łączyć rozwój naukowy, osobisty i realizować swoje pasje.

Zapisy odbywają się on-line w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Co trzeba zrobić by zostać studentem Uniwersytetu Szczecińskiego? Należy w dniach od 8 maja do 12 lipca dokonać rejestracji w systemie, wybrać kierunek studiów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej. Ogłoszenie wyników dla I naboru studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich nastąpi 28 lipca.

2.

Wydział Prawa i Administracji US zainaugurował Szkołę Prawa Ukraińskiego. Jej powołanie to efekt umowy o współpracy pomiędzy naszą Uczelnią a Narodowym Uniwersytetem im. Iwana Franki we Lwowie. Umowę w sprawie powołania Szkoły Prawa Ukraińskiego podpisała Dziekan Wydziału Prawa i Administracji naszego Uniwersytetu, dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US oraz Dziekan Wydziału Prawa Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie, prof. Wołodymyr Burdin. Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie prawa ukraińskiego. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat ukraińskiego porządku prawnego i orzecznictwa. Program wykładów obejmuje m.in. prawo konstytucyjne, prawo administracyjne, prawo cywilne, prawo pracy, prawo karne, procedury oraz inne. Dodatkowo, w ramach oferty edukacyjnej, szkoła oferuje lektorat z języka ukraińskiego oraz organizuje wyjazdy studyjne studentów na Ukrainę. Zajęcia prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.

3.

Nasz redakcyjny kolega Adam Jamróz IDOLEM ŚRODOWISKA w Zachodniopomorskiem, z kolei NiUS Radio z tytułem IDOLA w kategorii MEDIA. Zakończyło się właśnie głosowanie w pierwszym (wojewódzkim) etapie konkursu organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych, która honoruje osoby, media i instytucje szczególnie zaangażowane w pomoc niewidomym i słabowidzącym. Konkurs składa się z trzech części: wojewódzkiej, krajowej oraz międzynarodowej. Laureaci pierwszego etapu biorą udział w konkursie krajowym. W kategorii MEDIA, NiUS Radio rywalizuje m.in. z Radiem Opole, Polskim Radiem Kielce, Polskim Radiem Białystok, TVP3 Gorzów Wielkopolski czy Studenckim Radiem "Żak" Politechniki Łódzkiej.

Do tytułu IDOLA ŚRODOWISKA poza Adamem Jamrozem zgłoszono m.in. Ewę Pilawską z Teatru Powszechnego w Łodzi, Dagmarę Stanosz z Muzeum Śląskiego czy Dominikę Feiglewicz z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Na Wasze głosy czekają także instytucje i podmioty zgłoszone do IDOLA w kategorii INSTYTUCJA OTWARTA DLA NIEWIDOMYCH.



NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry