©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Szczecin
  • Magia gruzińskiej przyrody. Spotkanie z Krzysztofem Ciemnołońskim [Kolory kultury]

Magia gruzińskiej przyrody. Spotkanie z Krzysztofem Ciemnołońskim [Kolory kultury]

16 Stycznia 2022 | Materiały prasowe
Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

17 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy do filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na pierwsze w nowym roku spotkanie w cyklu [Kolory kultury]. Tym razem uczestnicy będą mogli posłuchać o naturalnym pięknie przyrody Gruzji. Krzysztof Nodar Ciemnołoński opowie o krainach Wysokiego Kaukazu: magicznej i niedostępnej Tuszetii, o warownych wioskach w Chewsuretii, na skraju Gruzji i Czeczenii, o gruzińskiej Szwajcarii – Raczy, oraz o Swanetii, znanej z legendarnych baszt obronnych, które chroniły przed najazdami oraz krwawymi zemstami rodowymi. Przeniesiemy się do miejsc, w których czas się zatrzymał, w których królują mity, a codzienne życie przebiega wśród monumentalnych gór, od wieków chroniących sekrety kaukaskich górali.

Spotkanie będzie miało formułę stand-up show, audio-wizualnego slajdowiska, wypełnionego barwnymi opowieściami i anegdotami, podszytymi kaukaskim, absurdalnym humorem i zadziornym przesłaniem. Brak już wejściówek stacjonarnych, ale spotkanie będzie można także oglądać na żywo na facebookowym profilu biblioteki.

Krzysztof Nodar Ciemnołoński – podróżnik o gruzińskich korzeniach, autor ponad 160 artykułów i reportaży o Gruzji (oraz o Armenii, Azerbejdżanie, Rosji i Kazachstanie) i ponad 60 filmów podróżniczych na YouTube. Pilot i organizator wycieczek na Kaukaz, do Azji Centralnej i Rosji, właściciel firmy turystycznej Tamada Tour, piekarni gruzińskiej Nodaris Puri w Toruniu oraz marki wina Nodaris Wine. Prezes fundacji Tamada, która pomaga potrzebującym Gruzinom i Polonii w Gruzji. Od 2007 roku dzielił życie między Polskę a Gruzję, od 2014 roku mieszka na stałe w Tbilisi.



NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry