©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Szczecin
  • Be Happy Museum- recepta na szczęście

Be Happy Museum- recepta na szczęście

29 marca 2023 | Iga Knape, Weronika Kamińska
Fot. Be Happy Museum

Jak się okazuje, nie tylko czekolada może wywoływać dobry nastrój. Dla miłośników dużej dawki endorfin powstało miejsce, które nie tylko uświetni każde wyjście towarzyskie, ale zapewni również słodkie wspomnienia.

Idea pierwszego polskiego Muzeum Szczęścia i Iluzji urzeczywistniła się w 2018 roku w stolicy Pomorza Zachodniego. Obecnie na mapie Polski widnieją jeszcze trzy lokalizacje tejże sieci. Są to kolejno: Zakopane (2019), Warszawa (2020) oraz Kraków (2022).

By wejść do Be Happy Museum muszą być spełnione dwa warunki. Każdy ze zwiedzających powinien uzbroić się w naładowany telefon (tak, robienie selfie i zdjęć w opozycji do standardowych muzeów staje się tutaj nakazem) i szampański nastrój.

Na miejscu bowiem czekają autorskie scenografie w iście cukierkowym stylu. Oprócz fantazyjnych kształtów, bogactwa pasteli i kolorowych świateł, niejedne oczy z pewnością ucieszą się na widok gigantycznych słodyczy, donut-ów i oczywiście bajkowych jednorożców.

Dodatkową atrakcją są pokoje iluzji, w których świat przyjmuje inny wymiar. Czas zdaje się upływać wolniej, wyobraźnia płatać figle. Wszystko po to, by nawet w najbardziej pochmurny dzień w Szczecinie przebijały promienie słońca.

Jeśli dla fanów mediów społecznościowych Tik Toki i Reelsy okażą się niewystarczającą pamiątką, Be Happy Museum zaoferuje w swoim sklepiku stacjonarnym oryginalny merch marki, magnesy i słodycze.
NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry