©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Nauka
  • Uwarunkowania pracy zdalnej w organizacjach w czasie pandemii COVID-19

Uwarunkowania pracy zdalnej w organizacjach w czasie pandemii COVID-19

18 Listopada 2021 | Konrad Wojtyła

Celem monografii Katarzyny Kozioł-Nadolnej i Anny Suchockiej jest ukazanie pracy zdalnej i jej uwarunkowań w organizacjach w trakcie globalnej epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19.

Opracowanie jest heurystyczne i deskryptywne, a jego celem jest charakterystyka pracy zdalnej uwzględniająca zmiany w regulacjach prawnych, ewolucję definicji, bogactwo praktyki oraz zmiany w rozumieniu badanego zjawiska przez wszystkich uczestników rynku pracy.

Jak czytamy we wstępie: „W trakcie zamykania prac nad niniejszą publikacją w Polsce rozpoczynał się tzw. trzeci lockdown, zdalna praca była koniecznością dla większości pracowników i pracodawców, jeśli podtrzymali oni funkcjonowanie swojej organizacji. Pandemia trwa, co uniemożliwia spojrzenie na badane zjawisko z odpowiedniej perspektywy (jednocześnie nie ma pewności, kiedy taka perspektywa „po pandemii” będzie osiągalna). Podstawową hipotezą badawczą jest przypuszczenie, że okoliczności masowego wdrożenia pracy zdalnej nie są obojętne dla jej uwarunkowań i definicji (formalnej – prawo pracy i praktycznej – regulaminy wewnętrzne, praktyka).

Więcej na stronie Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego:

http://wydawnictwo.univ.szczecin.pl/uwarunkowania-pracy-zdalnej-w-organizacjach-w-czasie-pandemii-covid19-p-813.html



NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry