©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Kultura
  • Branford Marsalis wystąpi na zakończenie sezonu artystycznego Filharmonii w Szczecinie

Branford Marsalis wystąpi na zakończenie sezonu artystycznego Filharmonii w Szczecinie

8 Luty 2024 | Joanna Michalska / wiadomosciszczecin.eu
fot. wiadomosciszczecin.eu

Filharmonia Szczecińska zaprasza na koncert wieńczący jubileuszowy sezon artystyczny. Nie zabraknie wyjątkowego gościa, najwybitniejszy saksofonista na świecie, zdobywca trzech nagród Grammy Branford Marsalis wystąpi wraz z orkiestrą Filharmonii w złotej sali. 

Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2024 roku o godzinie 19:00.  Artysta wykona Koncert na saksofon altowy i orkiestrę Escapades Johna Williamsa - utwór pochodzący z filmu Złap mnie jeśli potrafisz w reżyserii Stevena Spielberga z Leonardo DiCaprio i Tomem Hanksem w rolach głównych. Sam Branford Marsalis zaczynał swoją edukację muzyczną jako klarnecista, jednak szybko zastąpił go saksofonem. Dziś to nie tylko wyśmienity wirtuoz saksofonu, ale także artysta aktywny zarówno jako muzyk jazzowy jak i klasyczny. Regularnie występuje z najlepszymi orkiestrami w Stanach Zjednoczonych, jak chociażby New York Philharmonic i Los Angeles Philharmonic, Chicago Philharmonic czy North Carolina Symphony a także w Europie. Podczas koncertu usłyszymy także dwa utwory Aarona Coplanda – uważanego za prekursora i ojca współczesnej amerykańskiej muzyki klasycznej – Fanfare for a common man oraz Quiet City. Koncert kończący sezon artystyczny 2023/2024 będzie ważny z jeszcze jednego powodu. Po raz ostatni, jako dyrektor artystyczny i główny dyrygent Orkiestry Filharmonii w Szczecinie, wystąpi maestro Rune Bergmann, który funkcję tę sprawował przez ostatnich osiem lat (od 2016 roku). NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry