©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Kultura
  • Wykład Małgorzaty Winter w TRAFO

Wykład Małgorzaty Winter w TRAFO

20 listopada 2023 | TRAFO
Fot. Materiały Organizatora

Serdecznie zapraszamy na wykład Małgorzaty Winter w środę, 22 listopada 2023 r. o 18:00. Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu Wykłady Mistrzowskie w TRAFO*.

Małgorzata Winter to wybitna historyczka sztuki i kuratorka wystaw. Prowadziła wiele instytucji sztuki w Polsce, m.in. jako wicedyrektorka CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2006-2011), dyrektorka Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy (1995-2003). Była jedną z inicjatorek Narodowego Programu Kolekcji Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

Jest aktywną animatorką życia kultury alternatywnej, wielu akcji artystyczno-społecznych, m.in. „Senior w akcji resocjalizacji” z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy. Jest także współautorką edukacyjnych kolorowanek dla dzieci oraz twórczynią rzemieślniczej marki wełnianych ubrań Winter4Winter. Prowadzi Fundację Bez Nazwy.

*Wykłady Mistrzowskie w TRAFO to cykl prelekcji, prowadzonych przez wybitne artystki i artystów, kuratorki i kuratorów wystaw, krytyczki i krytyków. Każdy z gości prezentuje fragment swojego bogatego dorobku twórczego. Podjęta figura mistrza jest daleka od „uczonej ignorancji” i rutyny. Podkreślone zostaje nieustanne poszukiwanie wiedzy i metod twórczych, rewizja i dystans wobec własnej filozofii życia oraz miejsca w świecie.

Cykl jest realizowany w ramach współpracy TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie i Akademii Sztuki w Szczecinie.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry