©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Kultura
  • KALENDARIUM WYDARZEŃ w Muzeum Narodowym w Szczecinie

KALENDARIUM WYDARZEŃ w Muzeum Narodowym w Szczecinie

19 października 2023 | Paulina Zaremba/Muzeum Narodowe Szczecin

Fot. Muzeum Narodowe Szczecin

Przed nami wiele wydarzeń w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Odwiedzający mogą zobaczyć wernisaż „Jak to z drewnem było. Narzędzia do obróbki drewna”, uczestniczyć w autorskim oprowadzaniu po wystawie KONIK STUDIO timeline, czy w wykładzie Krystyny Milewskiej o architekturze starożytnej Grecji. Atrakcje czekają również dzieci podczas warsztatów "Dia de Muertos - meksykański Dzień Zmarłych".

JAK TO Z DREWNEM BYŁO Narzędzia do obróbki drewna ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie

Drewno jest surowcem mającym wiele wyjątkowych właściwości. Jego dostępność, mało skomplikowana obróbka niewielką ilością narzędzi, trwałość, odporność na warunki zewnętrzne oraz piękno faktury powierzchni czynią z niego materiał prawie doskonały. Wystawa „Jak to z drewnem było” po raz pierwszy tak licznie przedstawia dawne narzędzia służące rzemieślnikom: cieślom, stolarzom, bednarzom, do obróbki drewna i wykonywania z niego różnych przedmiotów.

Dia de Muertos - meksykański Dzień Zmarłych

Święto zmarłych zbliża się wielkimi krokami. W Polsce w tym czasie odwiedzamy groby naszych bliskich. Jest to bez wątpienia czas wspomnień, zadumy i spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi.

Jak wyglądają przygotowania do tego święta? Czy na pewno jest to czas radości? Jakie przysmaki towarzyszą biesiadom rodzinnym? Kim jest Catrina? Jakie słodycze przygotowuje się dla dzieci? Czym jest pan de muerto? Na te i wiele innych pytań instruktorzy odpowiedzą w czasie zajęć.

W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 7 – 12 lat.

KONIK STUDIO timeline

Studio filmowe KONIK prowadzi duet artystyczny, który tworzą Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Pracują w obszarze sztuk wizualnych, nowych mediów, malarstwa oraz filmu animowanego. Są obecni zarówno w przestrzeniach galeryjnych, jak i na festiwalach filmowych. Spotkanie odbędzie się w ramach Szczecin Film Festival.

Akademia Historii Sztuki

Akademia Historii Sztuki to otwarte wykłady z zakresu historii sztuki, odbywające się w tym roku szkolnym w każdą sobotę od października 2023 do maja 2024. Ze względu na przekrojowy charakter kursu polecamy go w szczególności młodzieży i osobom dorosłym, które pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki lub usystematyzować posiadane już wiadomości. Kurs obejmuje szeroki zakres tematów, od sztuki starożytnej.

Wytwarzanie miasta portowego Wokół książki "Wodowanie" Sławomira Iwasiowa

Promocja książki Sławomira Iwasiowa „Wodowanie. Literatura i inne media w Szczecinie. Lata 60. XX wieku”. O faktycznym albo mitycznym portowym charakterze Szczecina dyskutować będą Sławomir Iwasiów, Robert Bartłomiejski i dziennikarz Janusz Zarzycki. Spotkanie poprowadzi Maciej Kowalewski.

Beton historyczny w architekturze i krajobrazie kulturowym Pomorza Zachodniego

Prelegentka w swoim wystąpieniu przedstawi wybrane zagadnienia podjęte w rozprawie doktorskiej, przygotowanej pod kierunkiem prof. dra hab. inż. arch. Zbigniewa Paszkowskiego, w dyscyplinie nauk inżynieryjno-technicznych, obronionej w 2023 roku na Wydziale Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Szczeciński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki zaprasza członków oraz sympatyków na wykład dr Aleksandry Hamberg-Federowicz „Beton historyczny w architekturze i krajobrazie kulturowym Pomorza Zachodniego”.

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarium wydarzeń.



NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry