©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Kultura
  • ,,Wyspa psów” - Holocaust w japońskim stylu RECENZJA

,,Wyspa psów” - Holocaust w japońskim stylu RECENZJA

9 października 2023 | Ewa Kuczma
Fot. Okładka filmu

,,Wyspa psów" to niezwykły film animowany w reżyserii Wesa Andersona, który wciąga widza w pełną przygód podróż po odległej i zaskakującej wyspie pełnej uroczych psów. Akcja filmu toczy się w futurystycznym mieście Megasaki, gdzie wszystkie psy zostają wygnane na odizolowaną wyspę z powodu wybuchu epidemii psiej grypy. Na wyspie, pełnej śmieci i niebezpieczeństw, przetrwała garstka psów, które z tęsknoty za swoimi ludzkimi przyjaciółmi, postanawiają stworzyć nową społeczność. Głównym bohaterem jest Atari, 12-letni chłopiec, który wyrusza na wyspę w poszukiwaniu swojego ukochanego psa Spotsa. Film zachwyca nie tylko za sprawą unikalnej fabuły, ale także za stylową i oryginalną animację, charakterystyczną dla twórczości Andersona. Każda klatka wydaje się być dopracowana w najdrobniejszym szczególe, co sprawia, że film jest niezwykle estetyczny i angażujący wzrok widza. ,,Wyspa psów" nie tylko porusza temat wierności i miłości pomiędzy ludźmi a zwierzętami, ale także odnosi się do szerszych kwestii, takich jak dyskryminacja, walka o prawa zwierząt i ekologiczne zagrożenia. Jest to film, który skłania do refleksji nad naszymi relacjami z przyrodą i odpowiedzialnością za stan zwierząt. Niezwykła obsada głosowa, w tym Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Scarlett Johansson i wiele innych znakomitych aktorów, dodaje filmowi jeszcze większej głębi i charakteru. Choć to animowany film, nie jest przeznaczony tylko dla dzieci. Pełen subtelnych i czasem głębokich aluzji, jest to film dla widzów w każdym wieku, którzy docenią kreatywność i mądrość opowieści. To znakomita produkcja, której urok tkwi w połączeniu stylu, historii i przesłania. Film, który z pewnością zostanie w pamięci widzów na długo.


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry