©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Wiadomości 3/1/2023 [PL]

30 stycznia 2023 | Mateusz Iżakowski

Wysłuchaj wiadomości w języku polskim


1.

W niedzielę w całej Polsce na ulicach miast, miasteczek i wsi kwestowało 120 tysięcy wolontariuszy. Wśród nich byli także przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego. W tym roku orkiestra gra dla wszystkich - małych i dużych, a zebrane środki przeznaczone zostaną na sprzęt medyczny i laboratoryjny do walki z sepsą.
Kwestowanie trwało od wczesnych godzin porannych i zakończyło się w nocy. Wśród wolontariuszy z Uniwersytetu Szczecińskiego była także dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US. Pogoda, co prawda nie rozpieszczała, ale można już mówić o wielkim sukcesie. Deklarowana kwota zebrana przez Sztab WOŚP Uniwersytetu Szczecińskiego na dzień 30.01.2023 r. wyniosła 104 338,62 PLN.

2.

27 stycznia w Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności odbyła się oficjalna inauguracja pracowni i studia TV. W uroczystości udział wzięli m.in. JM Rektor, członkowie kolegium rektorskiego, dziekani, dyrektorzy wydziałów, wykładowcy, pracownicy administracyjni oraz studenci. Gościem specjalnym była Beata Tadla - dziennikarka radiowa i telewizyjna. Transmisję z wydarzenia można było oglądać w Internecie. W skład studia telewizyjnego wchodzą: reżyserka, pomieszczenie do montażu i sala produkcyjna o powierzchni ponad 100 m2. wygłuszona pianką akustyczną i wyposażona w lekką kratownicę sceniczną, którą zaprojektował Piotr Rakowski. W reżyserce znajdują się miejsca dla realizatorów światła, obrazu, dźwięku oraz stanowiska montażowe obsługiwane przez pakiet programów Adobe.

3.
23 stycznia podpisano umowę dotyczącą współpracy między firmą home.pl S.A. i Uniwersytetem Szczecińskim. Dokument parafowali prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor US oraz Maciej Kornacki – Prezes Zarządu home.pl i Magdalena Chudzikiewicz – Członkini Zarządu, Chief Commercial Officer home.pl.

Umowa dotyczy wykorzystania potencjału naszej Uczelni i firmy. Zakłada wzajemne wsparcie w realizacji projektów badawczych oraz przedsięwzięć naukowych, a także wparcie dydaktyki i aktywności studenckiej. To oznacza, że Uniwersytet Szczeciński oraz home.pl mogą m.in. współpracować przy wnioskowaniu o realizację ogólnokrajowych i międzynarodowych projektów badawczych, wspierać realizację prac naukowych, czy też organizować staże i praktyki.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry