©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

"W biegu historii", odc. 26

20 listopada 2023 | Adam Jamróz

Wysłuchaj podcastu


Grafika: Krystian Szarszewski

Dramaturgia, zwroty akcji i wynik, którego mało kto się spodziewał - tak w skrócie można powiedzieć o finałach dwóch pierwszych powojennych piłkarskich mistrzostw świata. O ich mniej bądź bardziej zaskakującym przebiegu, usłyszycie w 26. odcinku "W biegu historii". W nim Adam Jamróz opowie o brazylijskim mundialu, który koniec końców dla obywateli z kraju kawy z piłkarskiego święta, zamienił się w ich narodowy koszmar. Dowiecie się, dlaczego jeden z Urugwajczyków żałował zdobytej zwycięskiej bramki dla swojej drużyny. Ponadto będzie też o przestrodze przed lekceważeniem przeciwnika. Wówczas o jego skutkach boleśnie przekonali się Anglicy. Posłuchajcie, kto ich wtedy pogrążył. Przy okazji omawiania mistrzostw świata w Szwajcarii w 1954 roku, autor audycji wspomina ich zaskakujący finał. Wówczas po dziewięciu minutach faworyzowani Węgrzy prowadzili z reprezentacją RFN’u 2/0. Jednak potem spadł ulewny deszcz, a do akcji wkroczył producent firmy Adidas. O tym, Co wydarzyło się dalej i o jeszcze innych mundialowych ciekawostkach, usłyszycie w 26. odcinku audycji "W biegu historii", na który zaprasza Adam Jamróz.


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry