©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

"Parastory", odc. 29

20 listopada 2023 | Adam Jamróz

Wysłuchaj podcastu


Grafika: Krystian Szarszewski

W 29. odcinku "Parastory” poznacie ampfootball, czyli odmianę piłki nożnej dla osób po amputacjach kończyn. Dwa lata temu do Krakowa zjechały najlepsze europejskie reprezentacje, by walczyć o miano najlepszej na „starym kontynencie” w tej dyscyplinie. A przecież ampfootball nie jest tak popularny w Polsce jak, np. w krajach Europy zachodniej. Posłuchajcie więc, na czym polega fenomen tej dyscypliny, która w ciągu kilkunastu lat w Polsce przeszła drogę od niebytu do organizacji imprezy rangi mistrzowskiej. Ponadto Poznacie też pewną historię związaną z narodzinami światowego ampfootballu. Miała ona miejsce na koszykarskim meczu w USA. Co się wówczas wydarzyło? Jak wygląda mecz ampfootballowy? Czy kula u zawodników jest traktowana jako integralna część ciała? Tego i nie tylko dowiecie się w 29. odcinku audycji "Parastory”, na który zaprasza Adam Jamróz.


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry