©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 

Wyspa Skarbów, odc. 7 KAMBODŻA

4 października 2022 | Adam Stecyk

Wysłuchaj podcastu...Po drodze zatrzymujemy się na śniadaniu w lokalnej knajpce u pani, która niestety nie zna angielskiego, ale tłumaczymy na migi o co chodzi i po chwili dostajemy herbatę i jajka sadzone oraz, co oczywiste, ryż z warzywami. Pół godziny później ruszamy w kierunku Bamboo Bridge i przez chwilę zastanawiam się czy nie wynająć skutera, ale jednak decydujemy się na spacer. Wkraczamy zatem na długi bambusowy most, dziarsko pędzimy przed siebie, co chwilę mijają nas motorki, rowery, a nawet ciężarowe samochody. Widać, jak transportuje się dobra wszelakie na wyspę w Kampong Cham. Czego tutaj nie ma: worki cebuli, plastikowe misy i garnki, kiście bananów, metalowe rury, cegły, cement, powiązane za nogi świnie i kury, baniaki z wodą i puszki z różnymi napojami. Okazuje się, że za przejście przez most jest opłata, więc po uiszczeniu niewielkiej kwoty, kupujemy wodę i wkraczamy do cudownej wioski. Jest gorąco, ale zostajemy całkowicie pochłonięci przez dzicz i prostotę, a jednocześnie uprzejmość ludzi. Dzieciaki machają, wołają, ustawiają się do zdjęć, jedne są bardzo otwarte, inne trochę nieśmiałe i zamknięte, ale wszystkie dostają od nas cukierki, więc po chwili słychać nieustający śmiech miejscowej dzieciarni. Robimy zdjęcia domów, zwierząt, ludzi, no i przede wszystkim dzikiej, wilgotnej i zielonej dżungli. Czujemy, że to właśnie tutaj odnaleźliśmy miejsce, w którym ludzie żyją w zgodzie z naturą, cieszą się prostymi rzeczami i jest tak jakoś dobrze, pięknie, prawdziwie i autentycznie…

Na przezycie wspólnej przygody w Kambodży zaprasza profesor Adam Stecyk.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry