©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
 • Home
 • Aktualności
 • Uczelnia
 • Święto Uniwersytetu Szczecińskiego na Alei Kwiatowej!

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego na Alei Kwiatowej!

25 maja 2023 | Uniwersytet Szczecinski
Fot. Materiały Organizatora

Serdecznie zapraszamy wszystkich szczecinian na Święto Uniwersytetu Szczecińskiego. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w dniach 26–27 maja 2023 roku.

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego to nie tylko okazja do celebrowania kolejnego roku działalności Uczelni, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania naszej społeczności akademickiej szerszemu gronu. Przygotowaliśmy bogaty program, pełen atrakcji, zabaw i wydarzeń naukowych, nie zapomnieliśmy również o najmłodszych członkach naszej społeczności:

26 maja – dyktando i wykład otwarty

 • 11:00 – Dyktando Uniwersyteckie – aula nr 317- Geocentrum, ul. Mickiewicza 16a w Szczecinie;

 Dyktando Uniwersyteckie to już uczelniana tradycja. Organizowane z inicjatywy prof. dr hab. Ewy Kołodziejek jest stałym punktem obchodów Święta Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2015 r. każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. O tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii powalczy tym razem ok. 100 osób.

 • 12:00 – premiera online wykładu dra hab. Adama Stecyka, prof. US pt. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w środowisku akademickim (kanał YouTube US).

 Dostrzegając potrzebę refleksji na temat wpływu sztucznej inteligencji na naukę, komunikację naukową i procesy dydaktyczne zapraszamy na wykład dra. hab. Adama Stecyka, prof. US pt. „Wykorzystanie sztucznej inteligencji w środowisku akademickim”. Poruszone zostaną w nim kwestie podstawowe z punktu widzenia możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w procesach kształcenia i działalności badawczej.

27 maja – Festyn na Alei Kwiatowej, godz. 10:00–16:00

 Wielki festyn z okazji Święta Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się w sobotę w Alei Kwiatowej. W bogatym programie znalazło się mnóstwo atrakcji, również dla najmłodszych mieszkańców.

– Święto Uniwersytetu Szczecińskiego to nie tylko okazja do celebrowania kolejnego roku działalności uczelni, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania naszej społeczności akademickiej szerszemu gronu. Pokażemy, jak prężną uczelnią jest Uniwersytet Szczeciński – podkreślają pracownicy działu promocji US. – Niezdecydowanych przyszłych studentów przekonamy, że US to najlepszy wybór. Zaproszenie do udziału kierujemy także do naszych absolwentów. To dobra okazja do powspominania swoich studenckich czasów oraz spotkania z kolegami i dawnymi wykładowcami - mówią pracownicy Działu Promocji US.

 W programie znalazło się sporo atrakcji. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w prostych badaniach naukowych i sprawdzić swoją sprawność ruchową. Na siedmiu stanowiskach pracownicy uczelni oraz studenci w przystępny i kreatywny sposób będą prezentować to, czym zajmują się na co dzień jako naukowcy. To doskonała okazja, by poznać wydziały i kierunki uczelni. W programie m.in.:

 • Zagadki logiczne i ćwiczenia sprawnościowe;
 • Zajęcia mikroskopowe i warsztaty pobierania DNA;
 • Quizy językowe;
 • Porady prawne;
 • Warsztaty z zakresu ekonomii behawioralnej oraz oszczędzania;
 • Strefa dziecięca pełna atrakcji: festiwal baniek mydlanych, wielka uniwersytecka malowanka, malowanie twarzy, warsztaty tworzenia ekotoreb czy zajęcia „Uwiecznij amonita”, w ramach których maluchy będą mogły wykonać gipsowy odlew wymarłego głowonoga. Niezwykle ciekawie zapowiadają się pokazy z użyciem ciekłego azotu w wykonaniu „Szalonego profesora”. Przewidziano też lody, watę cukrową w barwach uczelni oraz popcorn.
 • Koncert Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego oraz zespołu studenckiego ATUT.

W sobotę w Alei Kwiatowej nie zabraknie przedstawicieli Akademickiego Biura Karier, którzy przybliżą możliwości aplikowania o staże czy praktyki. W centralnym punkcie alei mieścić się będzie biuro rekrutacji US, gdzie przyszłym studentom przedstawione zostaną szerzej bogata oferta edukacyjna oraz proces rekrutacji.

Całe wydarzenie będzie można oglądać w Internecie. Transmisją przebiegu święta US na kanałach uczelnianych zajmie się uczelniana pracownia telewizyjna – UNIwizja, nadająca ze specjalnie przygotowanego studia. UNIwizję tworzą dziennikarze, realizatorzy, operatorzy , montażyści, a także młodzi ludzie ze studenckiej redakcji telewizyjnej, którzy swój niezwykle udany debiut mieli w trakcie tegorocznych Juwenaliów.

Wydarzenie na FB: https://bit.ly/swieto-us

Uniwersytet Szczeciński zaprasza do wspólnego świętowania.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry