©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Uczelnia
  • 16. Giełda Pracy na US – szansa dla studentów i absolwentów!

16. Giełda Pracy na US – szansa dla studentów i absolwentów!

21 marca 2023 | Michał Nakoniczewski

dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US

mgr Monika Smoguła – Zastępca Kierownika Akademickiego Biura Karier US

Agnieszka Haracz – Regional Manager, Sii Sp. z o.o.


Fot. Michał Nakoniczewski
Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego już po raz szesnasty zorganizowało Giełdę Pracy. Wydarzenie jest szansą dla studentów i absolwentów na zdobycie doświadczenia zawodowego i wiedzy o wymaganiach rynku pracy, jak i możliwością znalezienia miejsca odbywania praktyk.

Udział w tegorocznej Giełdzie Pracy zadeklarowało ponad 50 organizacji.

– Nie zawsze, wybierając kierunek studiów, ten młody człowiek wie, że to jest na pewno to, co chciałby robić w życiu.Ta giełda służy nie tylko do poszukiwania pracy, ale też do ukierunkowania się – mówiła dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich.

– Temu wydarzeniu towarzyszą również warsztaty,prowadzone przez pracodawców, podczas których studenci mogą dowiedzieć się, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, ale też webinary, które można zobaczyć na naszym fanpage'u na Facebooku i dowiedzieć się, w jaki sposób pracodawcy pozyskują kandydatów do firm. Dodatkowo to także rozmowy rekrutacyjne, które organizujemy już od czasu pandemii wirtualnie, dlatego że ta forma lepiej się sprawdza – informowała mgr Monika Smoguła – Zastępca Kierownika ABK US.

Podpisane zostało również porozumienie o współpracy z firmą Sii Sp. z o.o., którego sygnatariuszami są dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US oraz Agnieszka Haracz – Regional Manager, Sii Sp. z o.o.

Prorektor ds. Studenckich mówiła, że Uniwersytetowi zależy na projektach naukowych, współpracy dydaktycznej oraz wzajemnej promocji.

– Zaczęliśmy współpracę już w tamtym roku, jest to duża firma informatyczna, która poszukuje kandydatów do pracy wśród właśnie naszych studentów i absolwentów. Mam nadzieję, że to dzisiejsze porozumienie otwiera nam ścieżkę do dalszej dobrej współpracy – dodała Zastępca Kierownika ABK US.

– Będziemy dostarczać naszą wiedzę i nasze doświadczenie ze strony bardzo praktycznej. Natomiast z wzajemnością otrzymamy od Uniwersytetu Szczecińskiego, świetnie wykształconych ludzi, którzy będą w przyszłości wspierać naszą firmę w rozwoju – wyjaśniła Agnieszka Haracz – Regional Manager, Sii Sp. z o.o.

Giełdy Pracy odbyła się w bydunku Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Adama Mickiewicza 64 w Szczecinie.


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry