©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Uczelnia
  • Znamy pierwszą gwiazdę tegorocznych Juwenaliów w Szczecinie!

Znamy pierwszą gwiazdę tegorocznych Juwenaliów w Szczecinie!

14 marca 2023 | Mateusz Iżakowski


Krzysztof Zalewski to pierwsza zapowiedziana gwiazda tegorocznych Juwenaliów - największego święta studentów! Organizatorami wydarzenia jest Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Wyższych Szczecina. 
 
Krzysztof Zalewski – polski piosenkarz wykonujący utwory z gatunków rocka i popu, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i aktor. Po trzyletnim okresie gry na gitarze w lokalnym zespole Loch Ness, w 2002 wziął udział w drugiej edycji wokalnego talent show Idol telewizji Polsat, którą wygrał. W ramach nagrody w 2004 wydał (pod pseudonimem Zalef) swój debiutancki album studyjny "Pistolet". Wykonywał wówczas muzykę z pogranicza heavy metalu i rocka. Po zakończeniu promocji "Pistoletu" do 2014 pracował jako instrumentalista innych wykonawców: Katarzyny Nosowskiej, Brodki oraz zespołów Nie-bo i Hey, ponadto był członkiem grup Japoto (2010–2012) i Muchy (2012–2014). Od 2013 ponownie nagrywa i występuje solowo, już pod własnym nazwiskiem. Wydał trzy albumy studyjne: "Zelig" (2013), "Złoto" (2016) i "Zalewski śpiewa Niemena" (2018). Ponadto w 2018 i 2019 był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra, w ramach której nagrał przeboje „Początek” oraz „Sobie i Wam”.
Juwenalia odbędą się w dniach 18-20 maja 2023 na szczecińskiej Łasztowni. Oprócz tradycyjnych koncertów, w stolicy Pomorza Zachodniego odbędzie się wiele innych wydarzeń, m.in. tradycyjny Nocny Bieg, zawody sportowe, pikniki i wiele więcej. Kolejni wykonawcy będą ogłaszani w ciągu kilku najbliższych tygodni. Śledźcie naszą stronę i media społecznościowe!

Zachęcamy do obejrzenia relacji z Juwenaliów 2022, którą przygotowali Maciej Jurek, Oliver Jakubowicz i Błażej Szymański.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry