©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Uczelnia
  • Wyjątkowa mapa prezentem dla Uniwersytetu Szczecińskiego

Wyjątkowa mapa prezentem dla Uniwersytetu Szczecińskiego

18 stycznia 2023 | Mateusz Iżakowski
Fot. Filip Kacalski / Uniwersytet Szczeciński

W rektoracie odbyło się przekazanie naszej uczelni unikatowej mapy z przełomu XVII/XVIII wieku. To prezent od Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.
Mapa anonimowego autorstwa, przedstawia ziemie dawnego Księstwa Pomorskiego po podziale między Szwecję a Brandenburgię. W dolnej części widok Wismaru, w którym znajdował się trybunał dla niemieckich posiadłości korony szwedzkiej. Mapę wykonano techniką miedziorytu kolorowanego.

Mapa została przekazana do zbiorów Uniwersytetu Szczecińskiego podczas spotkania, w którym uczestniczył prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki US oraz dr hab. Radosław Skrycki, prof. US z Instytutu Historycznego US, Pani Urszula Ganakowska-Dyrektor Biblioteki Głównej US, natomiast Szczecińską Energetykę Cieplną reprezentowali: Macieja Łabunia -Wiceprezes i Członek Zarządu, Ewa Chmielewska - dyrektor działu marketingu i komunikacji oraz Patrycja Kwiecień z działu marketingu, która była studentkę historii na Uniwersytecie Szczecińskim.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry