©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Uczelnia
  • Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 inna niż wszystkie

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 inna niż wszystkie [DUŻO ZDJĘĆ]

30 września 2022 | Paulina Zaremba

JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński


Fot. Michał Nakoniczewski

W auli Uniwersytetu Szczecińskiego 30 września 2022 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023. Podczas niej przemawiał rektor uczelni prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, miały miejsce również wystąpienia okolicznościowe. Wystąpili także przewodniczący Samorządu Studenckiego Piotr Zaremba i przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów mgr Artur Łabuz.
Podczas uroczytości wręczono medale oraz odznaczenia państwowe i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe i sportowe. Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymał odznakę honorową za zasługi dla statystyki RP, to wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie statystyki, a także złotą odznakę honorową Gryfa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego.
Zgodnie z tradycją odbył się oficjalny akt przyjęcia kandytatów w poczet studentów uczelni, jak również ślubowanie doktorantów, którzy mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego dra hab. Macieja Kowalewskiego, prof. US, pt. „Miasto: obietnica i przestroga”.
Na przybyłych czekał poczęstunek, a wszyscy, którzy nie zdołali uczestniczyć bezpośrednio w inauguracji mogli oglądać transmisję prowadzoną na żywo na stronie Uniwersytetu Szczecińskiego i w mediach społecznościowych. Druga, mniej oficjalna część zwiazana z rozpoczęciem nowego roku akademickiego rozpocznie się 1 października 2022 r. na Jasnych Błoniach. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: Inauguracja roku akademickiego 2022/23. Pierwszy raz w Szczecinie z tak dużym rozmachem.

Fot. Michał Nakoniczewski


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry