©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Szczecin
  • 2024 - Rokiem Edukacji Ekonomicznej

2024 - Rokiem Edukacji Ekonomicznej

8 Luty 2024 | dr hab. Slawomir Franek, prof. US

W roku 2024 mija sto lat od reform gospodarczych Władysława Grabskiego, ale też od powstania polskiego złotego, utworzenia Banku Polskiego (czyli obecnego NBP), Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wydania książki „Bankructwo Małego Dżeka” autorstwa Janusza Korczaka.

Stąd też decyzją Senatu RP rok 2024 został ustanowiony Rokiem Edukacji Ekonomicznej jako forma docenienia poczynionych na przestrzeni ostatnich 100 lat wysiłków tysięcy osób i instytucji zaangażowanych w popularyzowanie i przekazywanie wiedzy ekonomicznej, a także wyraźne wsparcie dla działań podejmowanych obecnie zarówno przez instytucje publiczne jak i podmioty sektora organizacji pozarządowych.

W działania związane z Rokiem Edukacji Ekonomicznej zaangażował się również Instytut Ekonomii i Finansów naszego Uniwersytetu. Rozmowa z Dyrektor IEiF prof. dr hab. Igą Rudawską prowadzona przez dr hab. Sławomira Franka, prof. US inauguruje cykl audycji w Nius Radiu zatytułowany „Rózne oblicza ekonomii”, w których prezentowane będą dokonania i poglądy naukowców zajmujących się w Uniwersytecie Szczecińskim wyjaśnianiem zjawisk zachodzących we współczesnej gospodarce. Mottem naszych rozmów będą następujące słowa Władysława Grabskiego: „Edukacja ekonomiczna stanowi fundament dobrobytu narodowego i osobistego”.

Więcej informacji o Roku Edukacji Ekonomicznej znaleźć można tutaj: https://ree2024.pl/NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry