©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Szczecin
  • SBO 2025 - zgłoś swój projekt, zmieniaj okolice

SBO 2025 - zgłoś swój projekt, zmieniaj okolice

6 Luty 2024 | Kosma Sochański / szczecin.eu
grafika: szczecin.eu

12. edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego startuje już 20 lutego. Mieszkańcy będą mieli czas zgłaszać swoje propozycje do 20 marca.

W tym roku wcześniej niż zwykle startuje kolejna edycja SBO. Jak mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektorka Biura Dialogu Obywatelskiego i organizatorka SBO - "W tym roku zaczynamy wcześniej i mamy nadzieję, że poskutkuje to również wcześniejszym terminem głosowania". To już druga edycja SBO gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w dwóch kategoriach: projekty lokalne, oraz ,,zielone SBO”, czyli projekty skupione na ochronie miejskiego środowiska przyrodniczego.

Udział z zgłaszaniu projektów może wziąć każdy, jedynym wymogiem jest zebranie 10 podpisów pod poparciem projektu, i zgłoszenie go w stosownym terminie. Nie ma ograniczenia w liczbie propozycji które złożyć może mieszkaniec, a te nie muszą się ograniczać do dużych i ambitnych projektów. Mogą to też być tzw. miękkie inwestycje, czyli spotkania, festiwale i inne wydarzenia kulturalne.

Weryfikacją projektów w Urzędzie Miasta zajmować będzie się rada, złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek miejskich, rad osiedli oraz mieszkańców Szczecina. W przypadku negatywnej weryfikacji projektu możliwe jest odwołanie od tej decyzji, które rozpatrzy Komisja ds. Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta oraz autorzy zwycięskich projektów poprzednich decyzji SBO.

Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to, 17 200 000 zł (w tym projekty Zielone SBO - 5 160 000 zł, projekty lokalne - 12 040 000 zł. Dodajmy,  70% puli środków zostanie przeznaczone na projekty lokalne, a 30% na zielone SBO. Dodatkowo Wartość każdego z projektów Zielonego SBO nie może być wyższa niż 50% całości środków SBO przeznaczonych na realizację tych projektów.

Zachęcamy do czynnego brania udziału w SBO, i oddania swojego głosu na wybrany projekt, tak samo jak zgłaszania własnych propozycji zmieniając miasto na bliższe mieszkańcom!NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry