• Sportowe podsumowanie tygodnia 7-13 lutego 2022

Sportowe podsumowanie tygodnia 7-13 lutego 2022

13 Lutego 2022 | Krystian Szarszewski
Grafika: Krystian Szarszewski

Mijający tydzień był bardzo udany dla zespołów ze Szczecina i regionu. Swoje mecze ligowe wygrali piłkarze Pogoni, koszykarze KINGA Wilków Morskich i siatkarki Grupa Azoty Chemika Police. O wiele mniej udany okres mieli polscy skoczkowie narciarscy, którzy biorą udział w konkursach na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Biało-Czerwoni nadal posiadają na koncie tylko jeden medal olimpijski.

11, 12 lutego 2022 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (skoki narciarskie)

W piątek odbyły się kwalifikacje do konkursu olimpijskiego na dużym obiekcie. W kwalifikacjach brali udział polscy skoczkowie narciarscy – Stoch, Kubacki, Żyła i Wąsek. Wszyscy nasi zawodnicy bez problemu uzyskali awans do konkursu. Najlepszym z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch, który zajął 8. miejsce. Dalsze miejsca zajęli: Dawid Kubacki (22. miejsce), Piotr Żyła (27. miejsce) i Paweł Wąsek (36. miejsce). Piątkowe kwalifikacje wygrał Norweg Marius Lindvik. W sobotę odbył się konkurs olimpijski, który mógł zakończyć się szczęśliwie dla Polski i Kamila Stocha, lecz ten ostatecznie oddał skok, który pozwolił zająć mu 4. miejsce. Żaden z pozostałych Polaków nawet nie zbliżył się do Stocha. Reszta naszych reprezentantów znalazła się dopiero w drugiej i trzeciej dziesiątce rankingu. Niestety Polacy nadal na koncie posiadają tylko jeden medal olimpijski, który zdobył Dawid Kubacki. Kamil Stoch wyznał w jednym z wywiadów, że jego wiara w siebie jest znikoma i cieszy się, że chociaż kibice wciąż żyją nadzieją. Sobotni konkurs zwyciężył Ryoyu Kobayashi, a na podium znaleźli się jeszcze Marius Lindvik i Timi Zajc. W poniedziałek (14 lutego) odbędzie się olimpijski konkurs drużynowy. W kadrze reprezentacji Polski znaleźli się: Żyła, Wąsek, Kubacki i Stoch.

11 lutego 2022, godzina 17:30 Grupa Azoty Chemik Police – E.Leclerc MOYA Radomka Radom 3:1 (TAURON Liga)

Wydawałoby się, że Chemik wygra spotkanie z radomiankami bez większych problemów. Siatkarki z Polic wygrały domowe spotkanie, lecz dość niespodziewanie gościnie dotrzymywały kroku Chemikowi. Pierwszy set zakończył się tylko dwupunktową przewagą policzanek, a drugi set zwyciężyła drużyna z Radomia. Następne dwa sety to już pewne i przekonujące zwycięstwa mistrzyń Polski. Chemik Police zwyciężył po raz trzeci z rzędu w TAURON Lidze. Policzanki zajmują aktualnie 2. miejsce w ligowej tabeli i tracą 3 punkty do liderującej drużyny z Rzeszowa. Następny mecz podopieczne trenera Nawrockiego rozegrają w ramach Ligi Mistrzyń, a ich rywalem będzie włoskie Imoco Volley Conegliano. Spotkanie to obędzie się 15 lutego we Włoszech.

Skład Chemika: Brakocevic-Canzian, Drews, Łukasik, Wasilewska, Pol, Kowalewska, Stenzel, Rios, Milenković, Czyrniańska.

13 lutego 2022, godzina 15:00 Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 2:1 (PKO BP Ekstraklasa)

Portowcy w niedzielne popołudnie mierzyli się na własnym stadionie z drużyną Zagłębia Lubin. Pogoń przystępowała do tego meczu jako zdecydowany faworyt. Już w 6. minucie Duma Pomorza wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu do bramki gości przez Lukę Zahovicia. Pogoń w I połowie dominowała, a Zagłębie nie było w stanie stworzyć składnej akcji. Mimo znaczącej przewagi i wielu świetnych okazji, Pogoni nie udało się podwyższyć prowadzenia w meczu i do przerwy tablica wyników pokazywała rezultat 1:0 dla gospodarzy. Po przerwie groźniejsi byli piłkarze z Dolnego Śląska i w 58. minucie zdołali pokonać bramkarza Pogoni – Dantego Stipice. Wraz z upływem czasu Pogoń próbowała przeważać w meczu, lecz szczecinianom wciąż nie udawało się strzelić drugiej bramki. Na zmianę wyniku meczu wpływ miał zawodnik, który na boisku pojawił się w 72. minucie – Vahan Bichakhchyan. Ormianin w 80. minucie popisał się niesamowitym strzałem zza pola karnego, po którym piłka zatrzepotała w siatce gości. Gol Bichakhchyana okazał się ostatnim w tym meczu i wynik pozostał korzystny dla Portowców. Kibice na trybunach byli zachwyceni trafieniem nowego piłkarza Pogoni. Zawodnik pochodzący z Armenii rozegrał w Pogoni 7 meczów (5 w sparingach i 2 w lidze) i zdobył 7 bramek. Są to imponujące liczby jak na piłkarza, który niedawno dołączył do Pogoni i dopiero poznaje nowy zespół. Następne spotkanie piłkarze trenera Runjaicia rozegrają 18 lutego w Mielcu przeciwko Stali. Obecnie Pogoń znajduje się na 2. miejscu w tabeli, tracąc 2 punkty do liderującego Lecha Poznań.

Skład Pogoni: Stipica, Bartkowski, Malec (66’ Malec), Zech, Mata, Dąbrowski, Kamil Grosicki, Sebastian Kowalczyk (72’ Bichakhchyan), Maciej Żurawski (67’ Łęgowski), Jean Carlos (66’ Kucharczyk), Luka Zahović (80’ Kurzawa).

13 lutego 2022, godzina 17:30 KING Wilki Morskie Szczecin – Anwil Włocławek 82:76 (Energa Basket Liga)

Wilki Morskie do domowego meczu z Anwilem przystępowali w osłabionym składzie. Mimo problemów kadrowych zespół ze Szczecina pokonał swoich rywali z Włocławka po raz drugi w tym sezonie. Zawodnicy trenera Miłoszewskiego znowu pokazali ogromną wolę walki i zaangażowanie w rozgrywany mecz. Szczególnie wyróżniającym się zawodnikiem był Filip Matczak. Wilkom udało się wygrać dwie pierwsze kwarty i do przerwy zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 50:36. Druga połowa sprawiła już więcej problemów szczecinianom i to Anwil wygrał trzecią kwartę. Ostatnia kwarta była wyrównana i zakończyła się remisem. Pomimo tego, że włocławianie starali się gonić wynik, to jednak KING wyszedł zwycięsko z tego meczu. Różnica pomiędzy dwoma drużynami ostatecznie wyniosła zaledwie 6 punktów. Następny mecz Wilki rozegrają również z Anwilem, lecz tym razem będzie to spotkanie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Mecz ten odbędzie się 17 lutego we Włocławku. W tabeli ligowej KING zajmuje obecnie 6. lokatę.

Skład KINGA: S. Davis, Dorsey-Walker, Langevine, Matczak, Schenk, Bartosz, Borowski, T. Davis, Kikowski, Kroczak, Rosiński.

Tekst: Krystian Szarszewski