• Sportowe podsumowanie tygodnia 1-7 sierpnia 2022

Sportowe podsumowanie tygodnia 1-7 sierpnia 2022

9 sierpnia 2022 | Krystian Szarszewski

Grafika: Krystian Szarszewski

Chemik Police szykuje się do turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix. Pogoń Szczecin udanie zakończyła weekend i pokonała na wyjeździe Wartę Poznań mimo słabej dyspozycji w przekroju całego spotkania.

Grupa Azoty Chemik Police
Mistrzynie Polski wezmą udział w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2022. Drużyna z Polic występować będzie w składach mieszanych złożonych z siatkarek Chemika i siatkarek plażowych. W jednym zespole w tym samym momencie mogą występować maksymalnie cztery zawodniczki. Zawody zaplanowane są na 22-25 sierpnia i odbędą się w Warszawie. W turnieju udział będą brać wszystkie zespoły Tauron Ligi oraz kilka drużyn z 1. ligi.
Skład Chemika na PreZero Grand Prix: Iga Wasilewska (kapitanka), Monika Jagła, Marta Pol, Jagoda Gruszczyńska, Aneta Kaczmarek, Michaela Kubickova, Justyna Tylutki, Aleksandra Wachowicz.

7 sierpnia 2022, godzina 15:00
Warta Poznań – Pogoń Szczecin (4. kolejka PKO BP Ekstraklasy)
Pogoń w niedzielne popołudnie mierzyła się z Wartą Poznań, która swoje mecze domowe rozgrywa w Grodzisku Wielkopolskim. Na papierze faworytem spotkania byli goście, którzy wygrali w poprzedniej kolejce z Jagiellonią Białystok 1:0 w Szczecinie. Pierwszą groźną szansę na zdobycie bramki zanotowali jednak gospodarze, lecz piłka po strzale wylądowała zaledwie na bocznej siatce. Kilka chwil później wydarzyła się niemalże bliźniacza akcja po tej samej stronie boiska zakończona w ten sam sposób. W 22. minucie bramkarza poznaniaków pokonał Kamil Grosicki, który otrzymał bardzo dobre górne podanie od Sebastiana Kowalczyka. Reprezentant Polski dołożył tylko nogę i dość mocnym strzałem wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Zaledwie dwie minuty później Portowcy prowadzili już 2:0 po samobójczym trafieniu defensora Warty. Jakub Bartkowski otrzymał podanie wzdłuż prawej strony pola karnego, następnie posłał tam mocne podanie, a w piłkę we własnej bramce umieścił Robert Ivanov. Do I połowy Duma Pomorza prowadziła w Wielkopolsce dwubramkową przewagą. Zawodnicy Pogoni mogli być bardzo zadowoleni z rezultatu, ponieważ mecz wcale nie toczył się pod ich dyktando. Szczecinianie podczas pierwszych 45. minut oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Warty. W II połowę świetnie weszli Zieloni, którzy strzelili kontaktowego gola. Do bramki Stipicy trafił Adam Zrelak. Pogoń tą część gry rozpoczęła bardzo nerwowo i popełniała błędy w szeregach defensywnych. Poznaniacy próbowali wykorzystać moment słabości przyjezdnych. Po 70. minucie Granatowo-Bordowi grali bardzo zachowawczo, znacznie częściej utrzymywali się przy futbolówce i próbowali rozgrywać akcje na połowie rywali. Gospodarze w ostatnich minutach meczu mieli kilka ofensywnych stałych fragmentów gry, w które zaangażowany był nawet bramkarz Adrian Lis. Pogoni jednak udało dowieźć się jednobramkową przewagę do samego końca. Szczecinianie wywieźli trzy punkty z Grodziska Wielkopolskiego dzięki trafieniom z II połowy spotkania. Nie były to udane zawody w wykonaniu piłkarzy Gustafssona, lecz w piłce nożnej ostatecznie liczy się wynik, a ten korzystniejszy był dla klubu z województwa zachodniopomorskiego. Następny mecz Pogoń rozegra na własnym stadionie przeciwko dobrze dysponowanej Wiśle Płock. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 sierpnia o godzinie 20:00.
Skład Pogoni: Stipica, Mata, Zech, Triantafyllopoulos, Bartkowski, Dąbrowski, Grosicki (82’ Grosicki), Kowalczyk (53’ Bichakhchyan), Łęgowski (53’ Drygas), Jean Carlos, Zahović (59’ Almqvist).