©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Nauka
  • "Szlak znaku Rodła w Szczecinie" - spotkanie w Książnicy Pomorskiej

"Szlak znaku Rodła w Szczecinie" - spotkanie w Książnicy Pomorskiej

24 stycznia 2023 | Książnica Pomorska
Grafika: Książnica Pomorska

W Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Wieczorkiem i Antonim Adamczakiem, podczas którego zaprezentowana zostanie publikacja "Szlak znaku Rodła w Szczecinie".

"Szczecin jest miastem, które w swojej przestrzeni w wielu miejscach upamiętnia znak Rodła - symbol patriotycznego przywiązania do Polski. W roku 2022 przypadła podwójna rocznica - 100. utworzenia Związku Polaków w Niemczech, który powstał 1922 r. oraz 90. gdy znak Rodła stał się symbolem tego związku w 1932 roku".

Wydany w 2022 r. przewodnik autorstwa Tomasza Wieczorka powstał przy okazji promocji monety kolekcjonerskiej "90. rocznica powstania Znaku Rodła" we współpracy z Oddziałem Okręgowym NBP w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2023, w ramach cyklu "Nowości regionalne".

Tomasz Wieczorek - licencjonowany przewodnik, pracownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Zamku Książąt Pomorskich, autor licznych publikacji na temat Szczecina i regionu.

Antoni Adamczak - przewodnik i instruktor krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK), inicjator i propagator Szlaku Rodła w Szczecinie.NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry