©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Nauka
  • dr hab. M. Drzonek, prof. US - "Wieczni prezydenci. Przypadek Świnoujścia"

dr hab. M. Drzonek, prof. US "Wieczni prezydenci. Przypadek Świnoujścia"

21 stycznia 2023 | Paulina Zaremba
Fot. Materiały Wydawnictwa

Polecamy książkę "Wieczni prezydenci. Przypadek Świnoujścia" autorstwa dra hab. Macieja Drzonka, prof. US, która ukazała się w Wydawnictwie Naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Publikację można nabyć poprzez stronę Wydawnictwa.

Poniżej opis pochodzący z wprowadzenia do książki.
Monografia składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym przedstawiono ogólną charakterystykę Świnoujścia, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystyki preferencji politycznych jego mieszkańców na tle Pomorza Zachodniego oraz Polski. W rozdziale drugim omówiono wybory samorządowe w Świnoujściu w latach 2002–2018. Rozdział trzeci poświęcono zaś zaprezentowaniu głównych źródeł wieczności prezydenckiej włodarza Świnoujścia.
Praca niniejsza zawiera liczne odniesienia do anonimowych wypowiedzi polityków lokalnych, pozyskanych w toku badań terenowych. Nie mogąc z wiadomych przyczyn podziękować im z imienia i nazwiska, to niniejszym chciałbym bezimiennie wyrazić wdzięczność wszystkim moim Rozmówcom za poświęcony czas, cierpliwość i niezwykle intrygujące spostrzeżenia na temat funkcjonowania władzy lokalnej. Były to dla mnie niezwykle inspirujące wywiady pogłębione, które znacząco wzbogaciły niniejszą monografię. Jak sądzę, w wielu rozmowach poruszano bowiem wątki, które trudno znaleźć w powszechnie dostępnych źródłach. Dzięki temu Czytelnicy mają sposobność spojrzenia na mechanizmy władzy lokalnej oczyma tych, którzy te mechanizmy wprawiają w ruch.


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry