©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Kultura
  • Tribute to Siekiera: Nowa Aleksandria w Krzywym Gryfie

Tribute to Siekiera: Nowa Aleksandria w Krzywym Gryfie

14 Grudzień 2023 | Błażej Szymański
Grafika: okładka albumu „Nowa Aleksandria”

Mimo niewielkiego dorobku płytowego, zespół Siekiera znacznie wpłynął na polską scenę alternatywną. Pod wrażeniem ich wizerunku zewnętrznego był sam Kazik Staszewski, a „Nowa Aleksandria” do dziś uznawana jest za jedną z lepszych płyt z gatunku post-punk. Miłośnicy albumu będą mieli niepowtarzalną okazję posłuchać go w całości w Krzywym Gryfie już w styczniu!

12 stycznia o 19:00 czołowi muzycy trójmiejskiej sceny alternatywnej zaprezentują na deskach klubu mieszczącego się przy ul. Kolumba 5 cały album „Nowa Aleksandria” wydany przez grupę Siekiera w 1986 r.

„To podróż w czasie do oryginalnych, ponadczasowych brzmień, tekstów oraz kompozycji. Po gorąco przyjętych koncertach w całym kraju, zanim projekt trafi na krajowe festiwale w 2024 roku, można będzie go zobaczyć w atmosferze klubowej, z klimatem rodem z lat 80-tych XX wieku” – informuje klub Krzywy Gryf na swoim Facebooku.

Zespół wystąpi w składzie:

Michał Miegoń – głos, gitara

Michał Młyniec – gitara basowa

Grzegorz Kurowski – instrumenty klawiszowe

Michał Gos – perkusja

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FacebookuNiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry