©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Kultura
  • Głosy Północy – spotkanie z muzyką islandzką

Głosy Północy – spotkanie z muzyką islandzką

25 Maja 2023 | Fundacja Akademia Muzyki Dawnej
Fot. Organizatorzy

W sobotę, 27  maja, o godzinie 19:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburgskim Świętej Trójcy w Szczecinie (ul. Energetyków 8) wystapią Bára Grímsdóttir, Chris Foster, zespół Funi (Islandia) wspólnie z zespołem Szczecin Vocal Project. W programie niezwykłego koncertu zabrzmią hymny do słów islandzkiego poety Hallgrímura Péturssona, oraz tradycyjne pieśni (rimur) z Wodnej Doliny.

Koncertowi towarzyszy cykl spotkań. Wykład zatytułowany "Tradycje islandzkiej pieśni" wygłosi na Uniwersytecie Szczecińskim Bára Grímsdóttir (piątek 26.05.23, godzina 12:00, Instytut Pedagogiki, ul. Ogińskiego 16, sala 40). Ilość miejsc ograniczona. Chętni proszeni są o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie z wykonawcami odbędzie się po sobotnim koncercie o godz. 20:30 w Domu Bonhoeffera (ul. Energetyków 8), a poprowadzi je dr Konrad Wojtyła - literaturoznawca, krytyk literacki, publicysta i poeta.

Spotkania z muzyczną kulturą Islandii realizowane są przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z islandzkim stowarzyszeniem Kvæðamannafélagið Iðunn w ramach Sesji projektu "Wczoraj i dziś / I gaer og i dag, Polish-Icelandic Musical Dialogue".

Całość wydarzenia objął swoim honorowym patronatem Ambasador Republiki Islandii w Polsce Jego Ekscelencja Hannes Heimisson.

Więcej na stronie www.famd.plNiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry