©  NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

 
  • Home
  • Aktualności
  • Kultura
  • "Kryjówki. Architektura przetrwania" - wystawa w TRAFO

"Kryjówki. Architektura przetrwania" - wystawa w TRAFO

24 stycznia 2023 | Trafostacja Sztuki w Szczecinie

1 lutego br. Natalia Romik w rozmowie z Francesco Spagnolo zaprezentuje projekt „Kryjówki. Architektura przetrwania” na jednym z najważniejszych uniwersytetów na świecie - University of California, Berkeley.

Wystawa Natalii Romik „Kryjówki. Architektura przetrwania” (kuratorzy: Stanisław Ruksza, Kuba Szreder), współorganizowana przez TRAFO Trafostację Sztuki w Szczecinie i „Zachętę” Narodową Galerię Sztuki, będzie pokazana w przyszłym roku w Jewish Museum we Frankfurcie nad Menem. Aktualnie trwają rozmowy o prezentacji ekspozycji w kolejnych galeriach sztuki i muzeach na świecie.

Kilkuletni projekt badawczy artystów, kuratorów i naukowców poświęcony kryjówkom, w których ukrywali się Żydzi podczas Zagłady, cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności i prasy zarówno w Polsce jak i za granicą, a Natalia Romik została za niego uhonorowana prestiżową nagrodą Dan David Prize.

Więcej o wystawie na stronie: https://trafo.art/natalia-romikkryjowki-architektura-przetrwania/

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.


NiUS Radio

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności
Uniwersytet Szczeciński
ul. Cukrowa 12, 71-004 Szczecin
tel.: 91 444 34 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© NiUS Radio Uniwersytet Szczeciński wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry